Wybory w Austrii: Van der Bellen prezydentem [WYNIKI] Włosi...

  Wybory w Austrii: Van der Bellen prezydentem [WYNIKI] Włosi mówią "nie" zmianom w konstytucji

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wybory w Austrii | Wybory prezydenckie w Austrii


  Zakończyły się wybory prezydenckie w Austrii. Exit polle pokazują, że zwyciężył były lider Zielonych Alexander Van der Bellen. Swoją porażkę uznał już skrajnie prawicowy kandydat Norbert Hofer.

  Mimo że oficjalne wyniki wyborów będą znane dopiero w poniedziałek wieczorem, pierwsze sondaże przeprowadzone przez firmę Sora dla stacji telewizyjnej OFR stwierdziły już wygraną 72-letniego Van der Bellena.
  Według nich niezależny kandydat, który był w przeszłości liderem Zielonych, otrzymał 53,6 proc. głosów. Z kolei jego rywal, 42-letni Norbert Hofer z populistycznej i nacjonalistycznej Wolnościowej Partii Austrii, zdobył 46,4 proc. głosów. Szef kampanii konserwatysty powiedział już mediom, że Hofer uznał już swoją przegraną.


  RUPTLY/x-news


  Druga tura pierwotnie została przeprowadzona w maju, jednak musiała zostać ona powtórzona z powodu stwierdzonych przez Trybunał Konstytucyjny nieprawidłowości w głosowaniu. Wygrał wtedy Van der Bellen - polityk otrzymał 50,3 proc. głosów, a jego rywal, Norbert Hofer, 49,7 proc. Konserwatysta wygrał za to pierwszą turę wyborów w kwietniu. Hofer zdobył wtedy o 13,8 proc. głosów więcej. W sondażach przed niedzielnymi głosowaniem politycy szli praktycznie ramię w ramię.

  Tegroczne wybory w Austrii były nazywane przez europejskie media "szalonymi", nie tylko z powodu długiej i męczącej kampanii. To był bowiem pierwszy raz, kiedy kandydat skrajnej prawicy mógł zostać liderem kraju należącego do Unii Europejskiej. Mimo że prezydent w Austrii ma głównie funkcję ceremonialną, rezultat był traktowany jako barometr, który sprawdzi jakie faktyczne poparcie mają w Europie nacjonaliści i populiści.


  Źródło: polskatimes.pl/x-news


  W przyszłym roku skrajna prawica - podbudowana przez wygraną Donalda Trumpa w USA - może mieć dużo do powiedzenia w wyborach w aż trzech krajach: Francji, Niemczech i Holandii. Austriackie wybory pilnie śledzi Bruksela - eurosceptyczny Norbert Hofer nie wykluczył bowiem, że w przypadku wygranej może pójść śladem byłego brytyjskiego premiera Davida Camerona i przeprowadzić w Austrii referendum unijne.

  CZYTAJ TEŻ | AUSTRIA PODZIELONA. WIEDEŃ STAŁ SIĘ POLIGONEM SKUTKÓW KRYZYSU EUROPY


  Referendum we Włoszech


  Z kolei we Włoszech świętuje opozycja. Mieszkańcy Italii odrzucili w głosowaniu propozycje zmian w konstytucji. W rezultacie oznacza to dymisję premiera. Matteo Renzi zapowiedział, że w przypadku porażki ustąpi z urzędu.

  Według sondaży przeciw zmianom zagłosowało 57-61 procent osób. "Za" było tylko 39-43 procent.


  CZYTAJ TEŻ | WYBORY W AUSTRII I REFERENDUM WE WŁOSZECH. IDĄ TRUDNE CZASY, EUROPIE ZNÓW GROZI KRYZYS


  Referendum we Włoszech  Źródło: RUPTLY/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Manipulacja

   T (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pani Autorka uprawia totalną manipulację. Nazywanie kandydata, który głosi zamiar przywrócenia podstawowych ludzkich wartości i zasad normalnego postępowania, "skrajną" prawicą jest właśnie taką...rozwiń całość

   Pani Autorka uprawia totalną manipulację. Nazywanie kandydata, który głosi zamiar przywrócenia podstawowych ludzkich wartości i zasad normalnego postępowania, "skrajną" prawicą jest właśnie taką manipulacją. Chodzi o użycie słowa "skrajny", który powszechnie (ale nie według mnie) kojarzy się ludziom negatywnie. Taki wydźwięk nadali temu słowu, używając je przez lata w odpowiednim kontekście, właśnie tacy manipulatorzy z tej samej szkoły "dziennikarstwa".
   Dodanie określeń "populistyczny" i "nacjonalistyczny" też ma swoje podstawy, opisywane m.in. przez W. Pareto. Są one w istocie pozytywne, skoro ktoś odwołuje się do "woli ludu" i zmierza do zachowania narodu.
   Co charakterystyczne, według Autorki, "zielony" kandydat jest tylko "kadydatem"; nie jest ani skrajnie lewicowy, ani populistyczny :)
   Nawiasem, jak ktoś słusznie zauważył, "zielony" to jeszcze niedojrzały "czerwony". zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieści, raczej dobre, gdyż idące ku naprawie demokracji i powrotu UE do jej wczesnej normalności

   Cytaty: (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   - News rajcujące mało kogoż: „Zakończyły się wybory prezydenckie w Austrii.... Zwyciężył były lider Zielonych Alexander Van der Bellen... Prezydent w Austrii ma głównie funkcję ceremonialną.”
   -...rozwiń całość

   - News rajcujące mało kogoż: „Zakończyły się wybory prezydenckie w Austrii.... Zwyciężył były lider Zielonych Alexander Van der Bellen... Prezydent w Austrii ma głównie funkcję ceremonialną.”
   - News rajcujące nie tylko Włochów: „Mieszkańcy Italii odrzucili w głosowaniu propozycje zmian w konstytucji. W rezultacie oznacza to dymisję premiera.”
   A innymi słowy... Szacowne Państwo Tusk powraca z saksów! Ale co teraz z „gabinetem cieni” i „premierem” będzie? Jednak wyjście dla „premiera” Schetyna jeszcze jest. Otóż, powinien zawczasu rozmawiać z Prezesem PiS o warunkach podjęcia koalicji. Tomahawk Schetyny, którym macha tam i wewte, działa wyłącznie na procenty Petru Unia Wolności!
   I szkoda, że sam Schetyna o tym nie wie! I cóż czynić, jeżeli inteligencja z miast wielkich sama sobie wybrała ich CEO!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Wlosi !

   wstyd i hanba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Austriakom !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   we Wloszech premier przegrywa referendum i podaje sie do dymisji

   barabasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   u nas jak bigos przegral wybory i nawoluje do walki z wybranym rzadem, P.Ziobro dlaczego nie bierzesz te sztuki z mordy!!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   liczy sie mamut

   a nie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wypierdki mamuta

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lewizna krok po kroku dobijana

   tak trzymać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   miejmy nadzieję że w końcu zabierze się za tych wydrwigroszy złodziei i oszustów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokąd zmierzamy?

   Ewiak Ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Prezydent Austrii pełni funkcję głównie ceremonialną, dlatego wynik tych wyborów ma znaczenie symboliczne. UE umiera i nic tego nie zmieni. Wskazuje na to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment...rozwiń całość

   Prezydent Austrii pełni funkcję głównie ceremonialną, dlatego wynik tych wyborów ma znaczenie symboliczne. UE umiera i nic tego nie zmieni. Wskazuje na to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan. W ZSRR wprowadzono ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad nie tylko strefy euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów. Bazy rosyjskie powrócą do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały. Brexit i zwycięstwo Donalda Trumpa nie były dziełem przypadku. Dla UE i NATO są tym, czym dla Niemiec hitlerowskich był Stalingrad i Kursk. Los UE i NATO jest przesądzony. Wygrana, mało znacząca "bitwa" tego nie zmieni.

   Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Dwóch ostatnich, istotnych szczegółów tego fragmentu tej wizji inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśnić. Nie pasowały bowiem do ich zwodniczych interpretacji. O powrocie Rosji mówię od roku 1998. Wtedy zupełnie nic, oprócz analizy biblijnej, na to nie wskazywało.

   W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nalezy lapki zacierac

   i cieszyc sie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   z Pana interpretacji. A czy ten potwor Lewiatan to symbol lewizny ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Norbert Hofer uzyskalby zwyciestwo w 1-turze

   Gdyby nie wspanialomyslnosc Turkow ktorzy zatrzymali nawalnice imigrantow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Zwyciestwo Van Bellen nie zamyka drogi do referendum jakiego chce Hofer

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nardowe tumamaństwo w odwrocie

   s (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 17

   Austriacy nie się tak głupi jak 62 mln Amerykanów. Brawo.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty durny lewak

   a wy gdzie holoto lumpiarska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   w nory tchorze sie pochowaliscie i baki tylko puszczacie. Za dobrze zrecie i popijacie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ty tumanie postepaku

   skad tu spadles ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Austriackie to twoje gadanie, a glupota osla lewackiego podobna.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Kandydat skrajnej prawicy" - czyli łajdackiej lewackiej propagandy ciąg dalszy.

   Warto pamiętać, że przed wyborami w Austrii trwała tam niesamowita (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 8

   bolszewicko-lewacka nagonka na "skrajnego kandydata". Kłamstwom i opluwaniu nie było końca.
   Austria też ma swoich Michników, Urbanów, Hartmanów, etc.
   Mają też swój POlszmat i TeFałen dla...rozwiń całość

   bolszewicko-lewacka nagonka na "skrajnego kandydata". Kłamstwom i opluwaniu nie było końca.
   Austria też ma swoich Michników, Urbanów, Hartmanów, etc.
   Mają też swój POlszmat i TeFałen dla gawiedzi.
   Lewactwo to zaraza, niczym dżuma i AIDS. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lewactwo to zaraza, niczym dżuma i AIDS.

   Leszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Bardzo mądre spostrzeżenie,zgadzam się w 100%.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gorszy sort

   makaron530 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 5

   Pytanie, dlaczego jak prawicowy to populista ? Jak jeszcze będziecie nazywać partie i ludzi o innych poglądach jak lewackie ? Jak jakiś polityk prawicy nie świadomie użyje słowa, które wam się nie...rozwiń całość

   Pytanie, dlaczego jak prawicowy to populista ? Jak jeszcze będziecie nazywać partie i ludzi o innych poglądach jak lewackie ? Jak jakiś polityk prawicy nie świadomie użyje słowa, które wam się nie spodoba, nie jest politycznie poprawne, robicie raban jak by wam ojca lub matkę zabił, a sami obrażacie innych bez żadnych podstaw, chamstwo do kwadratu. Co do Włoch, to Renzi pozbawiając senat kontroli nad niższą izbą, robi autentyczny zamach na demokrację, o tym ani słowa, kolejne chamstwo.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skrajna

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 28

   prawica jak dochodzi do władzy, to wszystko płonie, rabują, gwałcą, mordują, tak przecież było, a Polska zawsze na prawicowych rządach traci, albo doszczętnie jest zniszczona.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciebie ktos zgwalcil im gwalci

   z lewicy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   nie dosc ze fizyczne bo to w waszym stylu, ale co najgorsze na umysle. Lewacki faszyzm, nazizm i bolszewizm i te akty o ktorych piszesz i ktorych dopuszczaliscie sie przez dziesiatki lat...rozwiń całość

   nie dosc ze fizyczne bo to w waszym stylu, ale co najgorsze na umysle. Lewacki faszyzm, nazizm i bolszewizm i te akty o ktorych piszesz i ktorych dopuszczaliscie sie przez dziesiatki lat utozsamiac to z prawica to juz naprawde trzeba byc niespelna rozumu i na poziome europejskiego lewackiego politruka. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polecam ciekawe artykuły

   daniel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   http://poleccosdobrego.blogspot.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama