Wygrani i przegrani batalii o ustawy reformujące sądy w...

  Wygrani i przegrani batalii o ustawy reformujące sądy w Polsce

  Agaton Koziński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  WYGRANI - ANDRZEJ DUDA
  Zyskał na tym sporze najwięcej. Wetując w lipcu ustawy przyjęte przez parlament, wpędził w konsternację nie tylko swój obóz polityczny, ale też opozycję.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Szkocki

  Reforma sądownictwa jeszcze nie dobiegła końca, ale wszystko wskazuje na to, że jesteśmy już blisko wykrystalizowania się jej ostatecznego kształtu. Widać też wyraźnie, kto na sporze politycznym wokół tej reformy najwięcej zyskał, a kto najwięcej na nim stracił.
  Wprawdzie spór o to, jaki ostatecznie kształt będą miały ustawy dotyczące sądownictwa, jeszcze się nie zakończył, ale piątkowe spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy pokazało, że wypracowanie ostatecznego kształtu jest blisko. A skoro dyskusja o tym, jak mają te ustawy wyglądać, dobiega końca, można też zacząć podsumowania tego trwającego od czerwca konfliktu politycznego.

  Czytaj także: Prezydent Andrzej Duda w "Do Rzeczy": Wyborcy pamiętają, kto zdradził PiS. Zbigniew Ziobro odpowiada

  Poniżej lista polityków, którzy na nim najwięcej zyskali, i tych, którzy najwięcej stracili. Zestawienie na razie robocze. W zależności od tego, jak będą wyglądać prace nad ustawami w Sejmie, może dojść do przetasowań. Ale nie zapowiada się, by doszło do zmian zasadniczych, będą co najwyżej kosmetyczne ruchy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo