Ważne
  Zamach na prawa obywateli

  Zamach na prawa obywateli

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zamach na prawa obywateli
  Sępoleńscy radni nie mają wątpliwości - wprowadzenie przepisów ograniczających liczbę kadencji to faktycznie atak na samorządność.
  Zamach na prawa obywateli
  Wprowadzenie przepisów ograniczających liczbę kadencji odbierze mieszkańcom możliwość pełnego decydowania o własnych sprawach, które jest istotą prawdziwego samorządu - takie słowa znalazły się w przyjętym przez radę miejską oświadczeniu w sprawie planów wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Zdecydowana większość radnych nie zgadza się na takie zmiany. Dokument został ogłoszony publicznie i zostanie przesłany do prezydenta RP, premiera oraz do wszystkich klubów parlamentarnych w Sejmie. Sępoleńscy radni wyrazili zaniepokojenie zapowiedziami warszawskich polityków. Uważają, że nie można upartyjniać samorządów. Niedopuszczalne jest także pozbawianie obecnych wójtów i burmistrzów czynnego prawa wyborczego.

  - Gdyby byli złymi wójtami i burmistrzami, to wyborcy by ich nie wybrali - uważa Kazimierz Jagodziński, przewodniczący rady miejskiej w Sępólnie. - Uważam, że dobrego fachowca dwukadencyjność nie zachęci. Mogą się natomiast trafiać nam osoby przypadkowe - mówił po sesji. - Z doświadczenia wiem, że czy to radny, czy wójt, czy burmistrz - pierwszą kadencję będzie się uczył. Drugą kadencję będzie rozważał, gdzie sobie szukać pracy. To nie będzie dobre dla samorządów - dodaje Jagodziński.
  Jest tak, że w mediach dużo mówi się przede wszystkim o naruszeniu praw wójtów i burmistrzów, ale przecież - czemu poświęca się mniej uwagi - skrzywdzeni mogą zostać głównie mieszkańcy. Nie będą mogli dokonać takiego wyboru, jakiego by sobie życzyli. Z listy kandydatów utrąconych zostanie bowiem wiele nazwisk autentycznych lokalnych liderów.


  INFO Z POLSKI odc.24 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama