Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi...

  Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

  Eliza Stępień AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

  ©marek szawdyn/polskapress

  Szef resortu sprawiedliwości poinformował w czwartek, ze zostanie powołany zespół do analizy spraw z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi. Według dotychczasowych ustaleń policji, wartość tych działek wynosi niemal miliard złotych.
  Zbigniew Ziobro: Wartość wyłudzonych nieruchomości wynosi miliard złotych

  ©marek szawdyn/polskapress

  – Sprawa wyłudzeń nieruchomości warszawskich jest dynamicznie prowadzona i rozwija się – poinformował minister Ziobro i dodał, że śledczy badają wszystkie wątki w tej sprawie. (…) Prokurator krajowy poinformował mnie, że podjął wstępne działania związane z możliwością powołania w najbliższym czasie podobnego zespołu (badającego sprawę wyłudzania nieruchomości – red.) na terenie Łodzi.

  Przypomnijmy, w środę 10 października sąd we Wrocławiu aresztował byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie mecenasa Grzegorza M., b.
  urzędniczkę Marzenę K. oraz biznesmena Janusza P. Są podejrzani o korupcję reprywatyzacji m.in. warszawskiej działki przy ul. Chmielnej 70. Wymienione osoby miały przyjmować łapówki o łącznej wysokości ponad 32 milionów złotych, czy obiecywać ich wręczenia na kwotę dwóch i pół miliona złotych.

  - W tej chwili możemy mówić o bardzo wysokim uprawdopodobnieniu udziału tych osób w procederze przestępczym – podkreślił szef resortu sprawiedliwości jednocześnie zaznaczając, iż jako o winnych będzie można mówić dopiero po skazaniu ich przez sąd i uprawomocnieniu się wyroku. Powiedział, że zarzuty ws. korupcji nie powinny nikogo dziwić , skoro kwoty te „wielkością przekraczają wyobrażenia przeciętnego Kowalskiego”.

  Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski powiedział, że w samej warszawskiej prokuraturze regionalnej prowadzonych jest 81 śledztw dot. afery reprywatyzacyjnej. Wrocławscy prokuratorzy prowadzą 35 śledztw.

  - Łącznie w prokuraturach regionalnych i okręgowych jest ponad 4 tys. postępowań gospodarczych, Obecnie podejrzanych jest 21 osób, w tym sześciu adwokatów, czterech urzędników i trzech biegłych. 11 osób zostało aresztowanych – oświadczył Święczkowski.


  Agencja Informacyjna Polska Press

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stara sprawa

  mackiewicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa...rozwiń całość

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wprowadzono bandycki ustrój bo pan bolek nie akceptował socjalizmu. brawo suweren !

  jak się okazuje za POprzedników nagle akurat w odpowiedniej chwili rozwiązano wszelkie organa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  walczące z bandziorami i mafiami. efekty znane. wiadomo, transformacją wydymano suwerena bez mydła, a potem grabiono co tylko pod rękę popadło. suweren zaś czapkował solidarnym ideowym bolkom...rozwiń całość

  walczące z bandziorami i mafiami. efekty znane. wiadomo, transformacją wydymano suwerena bez mydła, a potem grabiono co tylko pod rękę popadło. suweren zaś czapkował solidarnym ideowym bolkom walczył o koryto dla swoich pupili. walczy do dziś. a co ! może myśli że to super dymanie które tak mu się podoba będzie wiecznie trwało. lekarstwa na hemoroidy są coraz skuteczniejsze.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo