Żona namawiała do zabójstwa męża? Dziś w Opolu rusza proces

  Żona namawiała do zabójstwa męża? Dziś w Opolu rusza proces

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Żona namawiała do zabójstwa męża? Dziś w Opolu rusza proces

  ©Policja Opole

  Na ławie oskarżonych zasiądą dwie osoby: 48-letnia Barbara Ch. oraz 40-letni Adam Cz. Ofiarą jest natomiast 49-letni Jarosław Ch., który w listopadzie ubiegłego roku zginął od trzech ciosów nożem.
  Żona namawiała do zabójstwa męża? Dziś w Opolu rusza proces

  ©Policja Opole


  Ciało 49-letniego Jarosława Ch. znaleziono 19 listopada ubiegłego roku w piwnicy jednego z bloków przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu, w którym mieszkał. Mężczyzna po raz ostatni widziany był żywy 11 listopada. Natomiast jego zaginięcie policji zgłosił trzy dni później syn.

  - Mężczyzna zginął od trzech ciosów nożem: dwóch w szyję i jednego w klatkę piersiową - mówi Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Opolu, do którego trafił akt oskarżenia w tej sprawie.


  Zarzut zabójstwa Jarosława Ch. usłyszały dwie osoby: 47-letnia wówczas żona nieżyjącego mężczyzny - Barbara oraz 39-letni Adam Cz., znajomy rodziny, mieszkaniec tego samego bloku. Według aktu oskarżenia oboje mieli od jakiegoś czasu przebywać w związku uczuciowym.

  Jak wynika z akt sprawy, ofiara miała znęć się nad żoną. Kobieta zaczęła więc namawiać swojego przyjaciela, by zabił jej męża, co utorowałoby im również drogę do wspólnego ułożenia sobie życia.

  Tak też się stało. Adam Cz. miał "wykonać wyrok", a Barbara Ch. miała pomóc potem w zacieraniu śladów i przeniesieniu zwłok do piwnicy.

  Adam Cz. przyznał się przed prokuratorem do winy, natomiast Barbara Ch. zaprzecza, by namawiała swojego przyjaciela do zabójstwa. Przyznała natomiast, że pomagała zacierać ślady.

  Oboje oskarżeni przebywają od listopada w areszcie. Dziś (11 lipca) przed Sądem Okręgowym w Opolu rusza ich proces.

  Prokuratura oskarżyła ich o to, że wspólnie i w porozumieniu zabili Jarosława Ch. Według kodeksu karnego grozi im od ośmiu do piętnastu lat więzienia, albo dwadzieścia pięć lat odsiadki, albo dożywocie.

  Opolska policja zatrzymała dwoje podejrzanych o zabójstwo mężczyzny

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama