DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Makabryczny wypadek na „trasie śmierci”. Studenci roztrzaskali się o ciężarówkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

wypadek na trasie śmierci

Piotr Jędzura

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

Makabryczny wypadek na „trasie śmierci”. Studenci roztrzaskali się o ciężarówkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do wypadku doszło w czwartek, 25 maja, na „trasie śmierci” z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzański. Peugeot, którym jechali studenci czołowo zderzyło się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Auto zostało doszczętnie zniszczone. Kierowca jest ciężko ranny.Peugeot jechał w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Na prostym odcinku drogi za Piaskami jego kierowca zaczął wyprzedzać sznur samochodów. Nie zauważył jednak jadącej z naprzeciwka ciężarówki. – To były sekundy, nagle zobaczyłem jak pod mój samochód wjeżdża osobówka – mówi nam Jurij, kierowca ciężarówki.

Promocja w Gazecie Lubuskiej! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami gdziekolwiek jesteś. Wybierz prenumeratę cyfrową "GL" z kubkiem termicznym w prezencie.;nf

Kierowca ciężarówki robił co tylko mógł, aby uniknąć zderzenia. Hamował i odbijał w prawo. Niestety nie udało się uniknąć zderzenia, którego siła była ogromna. W wyniku uderzenia wyrwane zostało koło ciężarówki. Osobówka odbiła się od TIR-a i zatrzymała kilkadziesiąt metrów dalej, na poboczu.

Na miejsce wypadku przyjechała karetka pogotowia, strażacy i zielonogórska drogówka. Kierowca osobówki musiał być wycinany ze zmiażdżonego auta. - To było coś strasznego. Ten chłopka okropnie krzyczał z bólu – mówi świadek wydarzeń.

Ciężko ranny młody mężczyzna został przewieziony do szpitala. Pasażer z auta wysiadł o własnych siłach. Tylko patrzył na zmiażdżone auto. Powiedział, że obaj są studentami i wracali z zajęć na uczelni.

Przeczytaj też: Pięć najniebezpieczniejszych dróg krajowych w Lubuskiem [ZDJĘCIA]

Polecamy