DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Paintball w wojsku? Żołnierze 17. WBZ tak też się szkolą [ZDJĘCIA]

Podczas ostatniego szkolenia na poligonie miejskim Nowy Mur pod Wędrzynem żołnierze 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich założyli na twarze

17. WBZ

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Paintball w wojsku? Żołnierze 17. WBZ też tak się szkolą [ZDJĘCIA]

Podczas ostatniego szkolenia na poligonie miejskim Nowy Mur pod Wędrzynem żołnierze 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich założyli na twarze maski i zamienili swoje szturmowe beryle na karabinki na żelowe kulki.

Dzień wcześniej Strzelcy Konni ufortyfikowali budynki, w których odbyły się nietypowe zajęcia. Uczestniczyły w nich dwie kompanie zmotoryzowane wspierane przez kompanię dowodzenia i kompanię logistyczną batalionu.

Tematem zajęć obrona, a następnie przejście do natarcia i zdobycie obiektów bronionych przez wrogie oddziały. Strzelcy Konni wiele razy brali udział w paintballowych starciach podczas wcześniejszych treningów. Tym razem zajęcia miały jednak znacznie większy rozmach.

- Wykorzystanie pneumatycznych karabinków strzelających kulkami z farbą stwarza możliwość wierniejszego odtworzenia sytuacji prawdziwego pola walki. Żołnierze mają możliwość samodzielnie sprawdzić jaką pozycję zająć, jak się przemieszczać oraz jak działać żeby nie zostać trafionym. W przypadku popełnienia błędu plama z farby pokazuję w jakiej sytuacji został on popełniony - podsumowuje pomysłodawca i organizator zajęć major Damian Kidawa.

Polecamy