Polska - Japonia: 1:0 LIVE MECZ NA ŻYWO + WYNIK |TRANSMISJA W INTERNECIE?| Polska gra o honor, a Japonia o awans

Rafał Musioł, Leszek Jaźwiecki
Polska - Japonia: Polacy na mundialu w Rosji zagrali tak samo jak na dwóch wcześniejszych mistrzostwach świata w XXI wieku. Najpierw przegrali mecz otwarcia z Senegalem 1:2, później w meczu o wszystko ulegli Kolumbii 0:3, a teraz czeka ich mecz o honor z Japonią. W 2002 r. w Korei w ostatnim spotkaniu wygrali z USA 3:1, w w 2006 r. w Niemczech z Kostaryką 2:1. Teraz zagrają z Japonią, a stawką tego meczu będzie to, by kadra Nawałki nie została najgorszą polską reprezentacją grającą w finałach MŚ. O sukces z Japończykami nie będzie jednak łatwo. Japonia bardzo dobrze spisuje się na mundialu w Rosji i ma szansę na wyjście z grupy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Akiry Nishino niespodziewanie pokonali Kolumbię 2:1 po golach Shinji Kagawy i Yuyi Osako, a później zremisowali z Senegalem 2:2 po bramkach Takashiego Inui i Keisuke Hondy. Japończycy mają 4 punkty i na razie prowadzą w grupie H. Wygrana z Polską da im pewny awans do 1/8 finału, ale remis też może wystarczyć, bo przecież w meczu Senegalu z Kolumbią też ktoś musi stracić punkty.
Polska - Japonia LIVE, NA ŻYWO, TRANSMISJA W INTERNECIE W czwartek reprezentacja Adama Nawałki rozegra swój ostatni mecz na mundialu w Rosji, tzw. o honor. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Japonia. Spotkanie Japonia – Polska rozpocznie się o godz. 16 w Wołgogradzie. Dla nas będzie to mecz o honor, a dla Japończyków o awans do 1/8 finału MŚ. Mecz Japonia – Polska transmitować będzie TVP 1, Tutaj możesz śledzić relację na żywo z meczu Japonia – Polska LIVE, TRANSMISJA ONLINE W INTERNECIE.

MŚ ROSJA 2018: Japonia - Polska LIVE, NA ŻYWO, TRANSMISJA W INTERNECIE

Mecz Japonia – Polska można będzie oglądać także w TVP Sport w transmisji łączonej razem z drugim spotkaniem grupy H Senegal – Kolumbia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Japonia – Polska: na żywo mecz o honor w Wołgogradzie

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - JAPONIA

Niesmaczny koniec meczu Japonia - Polska

90+3 Koniec meczu, wygrywamy 1:0 z Japonią.

90' Sędzia dolicza 3 minuty!!!

88' Końcówka meczu mało ciekawa, Japończycy bronią wyniku, bo mimo porażki i tak awansują

Co za zmiany w naszej drużynie?

79' Dwie zmiany dokonuje trener Adam Nawałka; Peszko za Kurzawę, Teodorczyk za Zielińskiego

75' Zmiana wyniku w Samarze, Kolumbia prowadzi z Senegalem 1:0.

74' Jęk zawodu na stadionie w Wołgogradzie. Dobra okazja Lewandowskiego po podaniu Grosickiego. Polski napastnik z bliska nie trafił w światło bramki

72' Jeszcze o udanym występie Kurzawy

68' Polacy nie zwalniają, dalej atakują , chcą zdobyć drugą bramkę

66' Pierwsza żółta kartka w tym meczu: dla Tomoaki Makino

65' Bramka Bednarka daje awans Kolumbii, która w Samarze remisuje z Senegalem 0:0

Asysta Kurzawy

59' Rzut wolny dla Biało-Czerwonych po faulu na Kurzawie i GOOOOOL. Dobre dogranie piłkarza Górnika Zabrze po którym akcje zamknął Jan Bednarek. prowadzimy 1:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!

54' Dobra akcja Polaków, prawą stroną ruszył Grosicki, podawał w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Zielińskiego, jednak naszego zawodnika uprzedził Kawashima

47' Pierwsza zmiana w zespole Japonii: Yuya Osako za Shinji Okazaki

46' Zaczynamy drugą połowę. W drugim meczu naszej grupy Senegal - Kolumbia też bez bramek

Za chwilę druga połowa meczu Japonia - Polska

W studio piłkarscy eksperci mówią, że gra wygląda lepiej, ale co z tego. Jedynym pozytywem jest to, że nie przegrywamy do przerwy po raz pierwszy na tym mundialu

Szkoda, że Kurzawa dostał tylko jedną szansę.

Pierwsza połowa za nami, może w drugiej będzie lepiej

45' Sędzia dolicza 60 sekund

44' Ostatnia minuta, dalej 0:0 i dalej zero okazji na gola

37' Kolejny rzut rożny, ale tym razem piłkę w narożniku ustawił Grosicki. Kurzawa zamknął akcje, szkoda że nie trafił

32' Blisko, blisko. Kurzawa dograł na prawo do Bereszyńskiego, ten dośrodkował skąd uderzał Grosicki. Z linii wybija piłkę bramkarz Kawashima! Minutę później groźnie pod bramką Fabiańskiego.

30' Pół godziny gry za nami, na razie w meczu Japonia - Polska bez fajerwerków

26' Na razie oba zespoły oddały po dwa strzały

23' Jednym z aktywniejszych piłkarzy w naszym zespole jest Rafał Kurzawa

21' Glik bliski zdobycia bramki, ale wcześniej faulował

19' W Wołgogradzie 0:0, w Samarze gdzie gra Senegal z Kolumbia taki sam wynik

To 50 meczy Adama Nawałki w roli selekcjonera

12' Groźnie pod naszą bramką po złym podaniu Jana Bednarka, Japończycy nie skorzystali z prezentu. Po chwili Fabiański broni strzał Yoshinori Muto.

5' akcja Polaków, Grosicki pognał z piłką na bramkę rywali, Lewandowski nie wykorzystał jego podania, uprzedził go Japończyk

2' Pierwszy rzut rożny dla Polski

1' Pierwszy piłki dotknął Piotr Zieliński, ale po chwili już musiał interweniował Łukasz Fabiański

16 Piłka ustawiona na środku. ZACZYNAMY

15.56 A teraz Mazurek Dąbrowskiego!!!!!

15.55 Najpierw hymn Japonii

15.52 Zawodnicy już w tunelu prowadzącym na murawę.

15.48. Za chwilę hymny.
Jeśli chcielibyście wiedzieć o czym śpiewają Japończycy to służymy (za Wikipiedią):

Zbigniew Boniek chce powtórki z rozrywki:

15.42 Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę na stadionie w Wołgogradzie, trybuny jeszcze świeca pustkami, ale powoli się zapełniają.

15.32 Sędzią spotkania Japonia - Polska będzie Janny Sikazwe z Zambi. Dla 38-letniego arbitra będzie to drugi mecz na tegorocznym mundialu. Wcześniej poprowadził potyczkę Belgii z Panamą.

15.15
Japończycy, którzy grają z nami o awans, też mocno przemeblowali skład. Na Twitterze dominuje zdziwienie:

15.15.
Jakie scenariusze w grupie są jeszcze możliwe? Na pewno wiadomo tylko, że do domu wróci Polska.
- Japonii do awansu wystarczy remis. Jeśli przegrają będą musieli liczyć na porażkę Kolumbijczyków lub Senegalczyków, ale w tym drugim przypadku będą się liczyły bramki
- Senegalowi do awansu także wystarczy remis. Jeśli przegra będzie musiał liczyć na wysokie zwycięstwo Polski nad Japonią
- Kolumbia aby awansować musi wygrać z Senegalem. Remis wystarczy jej w przypadku wygranej Polski z Japonią.

15.10
Ostatnim piłkarzem Górnika Zabrze, który zagrał w meczu mistrzostw świata, był Jan Urban wspotkaniu z Brazylią w 1986 roku w Meksyku.

15.00
W wyjściowym składzie Polaków wreszcie znalazł się Rafał Kurzawa. Tu możecie poczytać o tym, jakim człowiekiem jest pomocnik Górnika Zabrze:

Jaki jest Rafał Kurzawa?

14.55. A tak wyglądają obie jedenastki:

14.40

Znamy skład Polaków na mecz z Japonią:

Polacy na mundialu w Rosji zagrali tak samo jak na dwóch wcześniejszych mistrzostwach świata w XXI wieku. Najpierw przegrali mecz otwarcia z Senegalem 1:2, później w meczu o wszystko ulegli Kolumbii 0:3, a teraz czeka ich mecz o honor z Japonią. W 2002 r. w Korei w ostatnim spotkaniu wygrali z USA 3:1, w w 2006 r. w Niemczech z Kostaryką 2:1. Teraz zagrają z Japonią, a stawką tego meczu będzie to, by kadra Nawałki nie została najgorszą polską reprezentacją grającą w finałach MŚ.

O sukces z Japończykami nie będzie jednak łatwo. Japonia bardzo dobrze spisuje się na mundialu w Rosji i ma szansę na wyjście z grupy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Akiry Nishino niespodziewanie pokonali Kolumbię 2:1 po golach Shinji Kagawy i Yuyi Osako, a później zremisowali z Senegalem 2:2 po bramkach Takashiego Inui i Keisuke Hondy. Japończycy mają 4 punkty i na razie prowadzą w grupie H. Wygrana z Polską da im pewny awans do 1/8 finału, ale remis też może wystarczyć, bo przecież w meczu Senegalu z Kolumbią też ktoś musi stracić punkty.

Japonia – Polska SKŁADY

Trener Adam Nawałka po fali krytyki jaka spadła na naszą kadrę po meczu z Kolumbią w spotkaniu z Japonią zamierza dokonać zmian w składzie. W bramce po raz pierwszy w tych mistrzostwach powinien zagrać Łukasz Fabiański, w obronie od początku wystąpi Kamil Glik, a na lewej pomocy debiutujący w MŚ Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze. Polacy mają wrócić do ustawienia czwórką obrońców, które tak dobrze sprawdzało się w eliminacjach MŚ. Od pierwszego gwizdka znów ma zagrać Kamil Grosicki.

RAFAŁ KURZAWA Z GÓRNIKA ZABRZE W SKŁADZIE POLSKI

Przypuszczalny skład na mecz Polska - Japonia: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Rafał Kurzawa - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

W zespole Japonii, który tak dobrze spisuje się w MŚ, nie powinny zajść żadne zmiany. Liderem drużyny jest Shinji Kagawa z Borussii Dortmund, a w ataku Polaków straszy będzie inny przedstawiciel Bundesligi w japońskiej kadrze Yuya Osako, który właśnie zamienia FC Koeln na Werder Brema.

Japonia – Polska Historia meczów

Do tej pory Japonia i Polska grały ze sobą sześciokrotnie, ale po raz pierwszy zmierzymy się w finałach MŚ. Polska wygrała cztery mecze towarzyskie, a Japonia dwa. Po raz pierwszy graliśmy w 1981 r. w Japonii, gdzie w ciągu tygodnia obie drużyny zagrały cztery razy i wszystkie spotkania wygrali Biało-Czerwoni 2:0, 4:2, 4:1 i 3:0. Dodajmy, że pod szyldem pierwszej reprezentacji grała tam nasza kadra młodzieżowa. Później zmierzyliśmy się na turnieju w Hongkongu w 1996 r. i wówczas Japończycy wygrali 5:0. Ostatni pojedynek miał miejsce w Łodzi w 2002 r. i wówczas również lepsza okazała się Japonia zwyciężając 2:0.

Mecz Japonia - Polska |NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE|

Japonia – Polska Transmisja, sędzia

Mecz Japonia – Polska live transmitować będzie TVP 1. Spotkanie komentować będą Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz. Na stadionie w Wołgogradzie spodziewanych jest tylko dwa tysiące polskich kibiców, bo fani Biało-Czerwonych po tym jak nasi stracili szansę na wyjście z grupy, za darmo oddawali bilety na ten mecz i odwoływali rezerwacje w hotelach.

Sędzią meczu Japonia – Polska będzie arbiter z Zambii Janny Sikazwe. Tutaj możesz śledzić relację live z meczu Japonia – Polska.