MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska - Japonia 2:0. Biało-Czerwoni awansowali na zaplecze światowej Elity ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Polacy, ku radości kibiców. pokonali Japonię i wygrali MŚ w TychachZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Reprezentacja Polski awansowała na zaplecze światowej Elity hokeistów. W swoim ostatnim meczu w mistrzostwach świata dywizji 1B w Tychach Biało-Czerwoni pokonali Japonię 2:0 i z kompletem zwycięstw na koncie wygrali ten turniej. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Japonia.

Polska - Japonia 2:0. Biało-Czerwoni awansowali na zaplecze światowej Elity

Polacy pokonali Japonię i po czterech latach przerwy wracają na zaplecze światowej Elity hokeistów. Mecz rozstrzygający sprawę awansu z mistrzostw świata dywizji 1B w Tychach był bardzo zacięty i dostarczył blisko 2,5 tysiącom widzów zasiadających na trybunach wielu emocji.

Trener Robert Kalaber na ostatni mecz naszej kadry sprowadził Arona Chmielewskiego. Napastnik Ocelarzi Trzyniec w czwartek wieczorem po raz trzeci z rzędu został mistrzem Czech pokonując Spartę Praga. Później poświętował trochę z kolegami z drużyny i w weekend zjawił się w Tychach, by wzmocnić reprezentację.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - JAPONIA

W I tercji Japończycy byli zespołem lepszym i Polacy przeżywali ciężkie chwilę, zwłaszcza gdy dwukrotnie grali w osłabieniu. Rozmowy w przerwie w naszej szatni pomogły, bo w II tercji Biało-Czerwoni zaprezentowali się znacznie lepiej.

Nasz zespół przejął inicjatywę na lodzie, oddał dwa razy więcej strzałów na bramkę niż Japończycy i w końcu objął prowadzenie. Po strzale z niebieskiej linii Mateusza Bryka skuteczną dobitką popisał się Arkadiusz Kostek zdobywając swojego pierwszego gola w drużynie narodowej.

W ostatniej odsłonie Japończycy starali się wyrównać, ale w naszej bramce świetnie spisywał się John Murray. Polacy przypieczętowali wygraną w przedostatniej minucie. Po błędzie japońskiego obrońcy Alan Łyszczarczyk przejął krążek odbity od łyży sędziego i w sytuacji sam na sam pokonał Yutę Narashiwę.

Na ostatnie 101 sekund Japończycy wycofali bramkarza, a w ostatniej minucie na ławkę kar powędrował Filip Starzyński. Polacy utrzymali prowadzenie i po czterech latach przerwy wywalczyli awans do Dywizji 1A MŚ, a więc na zaplecze światowej Elity.

- Chłopaki walczyli całym sercem i udało nam się awansować na zaplecie światowej Elity co o początku było naszym celem w tym turnieju. Wszyscy zasłużyli na słowa pochwały - powiedział Robert Kalaber, słowacki trener Biało-Czerwonych.

Polska - Japonia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Arkadiusz Kostek (26), 2:0 Alan Łyszczarczyk (59)

Kary Polska - 8 minut, Japonia - 6 minut

Widzów 2.422

Polska Murray - Kruczek, Wajda; Chmielewski, Komorski, Łyszczarczyk - Górny, Kostek; Zygmunt, Starzyński, Michalski - Ciura, Bryk; Paś, Wałęga, Dziubiński - Jaśkiewicz; Jeziorski, Bukowski, Gościński. Trener Robert Kalaber.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?