Polska Liga Hokejowa: GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:5 po karnych [ZDJĘCIA]

W sezonie zasadniczym hokeiści GKS Tychy wygrali u siebie wszystkie trzy mecze z Unią, a w sumie pokonali rywali zza miedzy aż pięciokrotnie. Play off to jednak zupełnie inna bajka. Oświęcimianie pokazali lwi pazur i sprawili sporą niespodziankę pokonując tyszan w serii rzutów karnych.

- Cały czas goniliśmy wynik, a rywale pokazali nam jak należy grać w play off. Unia zaprezentowała się dobrze w tercji środkowej i wyprowadzała groźne kontry - stwierdził trener GKS Petr Krzemen.

Największym problemem ty-szan w tym meczu była fatalna skuteczność. Gospodarze już w 1 min. mogli objąć prowadzenie, ale Mikołaj Łopuski nie trafił do pustej bramki. W II tercji GKS przez dwie minuty grał w piątkę przeciwko trójce rywali, lecz nie wykorzystał podwójnej przewagi. Tyszanie nie popisali się też w serii karnych, których nie strzelili Milan Baranyk i Teddy Da Costa.

- Zrobiliśmy mały krok w kierunku półfinału. Na kolejny przyjdzie czas w środę - powiedział napastnik Unii Jarosław Różański.

- Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę - zgodnie twierdzili hokeiści GKS i zapowiadali srogi rewanż w środowym meczu, który rozpocznie się w Tychach o godz. 18.

I runda play off ekstraligi hokeja

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:5 po karnych (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, karne 1:2)
Bramki 0:1 Wojciech Wojtarowicz (2), 1:1 Jonathan Zion (10), 1:2 Wojciech Wojtarowicz (20), 2:2 Roman Simicek (21), 2:3 Damian Piotrowicz (25), 3:3 Adrian Parzyszek (32), 4:3 Bronislav Janos (50), 4:4 Jarosław Rzeszutko (50).
Karne Zion - Różański, Rzeszutko.
Stan play off (do 3 zwycięstw) 1:0 dla Unii

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Bramki 1:0 Damian Kapica (16), 2:0 Mateusz Danieluk (21), 3:0 Damian Kapica (24), 4:0 Marcin Słodczyk (37), 5:0 Jirzi Zdenek (47), 6:0 Richard Bordowski (52), 7:0 Marcin Słodczyk (60)
Stan play off 1:0 dla JKH

Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Bramki 1:0 Josef Fojtik (15), 2:0 Josef Fojtik (25), 3:0 Leszek Laszkiewicz (36), 3:1 Daniel Galant (51)
Stan play off 1:0 dla Cracovii