Polska - Włochy 30:23. Zwycięstwo Biało-Czerwonych w Spodku. Udany początek eliminacji ME ZDJĘCIA

Polacy pokonali w Spodku Włochów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polacy pokonali w Spodku Włochów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Włochy 30:23 w meczu otwierającym eliminacje ME 2024. Biało-Czerwoni w I połowie męczyli się w Spodku, ale po zmianie stron przypieczętowali swoją wygraną nad nie zaliczającą się przecież do europejskiej czołówki ekipą Italii. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Włochy w Katowicach.

Polska - Włochy 30:23. Zwycięstwo Biało-Czerwonych w Spodku w eliminacjach ME

Pierwsza połowa spotkania w Katowicach była bardzo zacięta. Obie drużyny z dużym trudem zdobywały bramki, w czym spora zasługa dobrej gry w obronie oraz świetnej postawy bramkarz Adama Morawskiego w naszej bramce i Domenico Ebnera we włoskiej, ale także prostych błędów atakujących.

Przez pierwsze 20 minut spotkania bramki zdobywało tylko po dwóch zawodników z każdego zespołu. W naszej ekipie trafiali Arkadiusz Moryto i Maciej Gębala, a w drużynie rywali Pablo Miguel Marrochi oraz Andrea Parisini.

Biało-Czerwoni dwa razy do przerwy odskakiwali na dwie bramki przewagi, ale ambitni Włosi za każdym razem odrabiali straty i wydawało się, że pierwsza połowa spotkania w Spodku skończy się remisem.

Tuż przed kończącą ją syreną Moryto zdecydował się jednak na desperacki rzut z kilkunastu metrów i trafił w samo okienko. Dzięki niemu Polacy prowadzili do przerwy 10:9, a skrzydłowy Vive Kielce zdobył w tej odsłonie połowę bramek rzuconych przez Biało-Czerwonych, choć nie wykorzystał jednego karnego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - WŁOCHY W SPODKU

Po przerwie Polacy szybko jednak wykorzystali dwuminutową karę Włocha i powiększyli przewagę do 3-4 bramek. Świetne zawody rozgrywał Moryto, który w sumie rzucił 9 bramek, a w naszej bramce Morawski bronił w ponad 32 procentową skutecznością. Polski bramkarz został wybrany MVP tego spotkania.

Przy tak grających Biało-Czerwonych Włosi w końcu się pogubili i przewaga naszych szczypiornistów systematycznie rosła. Szymon Sićko przypomniał sobie, że też potrafi rzucać i wykończył kilka akcji z rzędu polskiej drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się 6-bramkową wygraną kadry Patryka Rombla.

Mecz Polska - Włochy był jednocześnie test-eventem przed styczniowymi mistrzostwami świata. To właśnie w Spodku nastąpi 11 stycznia uroczyste otwarcie najważniejszego turnieju w ponad 100-letniej historii polskiej piłki ręcznej. Biało-Czerwoni w Katowicach rozgrywać będą mecze w rundzie wstępnej MŚ, w tym inauguracyjny mecz imprezy z mistrzami olimpijskimi Francuzami.

Polska - Włochy 30:23 (10:9)