PP: Ostrovia - Ruch Chorzów 2:1. Kompromitacja Niebieskich! [NA ŻYWO, LIVE, OPINIE]

TOK
Trener Ruchu Jan Kocian traktuje PP równie poważnie jak ligę.
Trener Ruchu Jan Kocian traktuje PP równie poważnie jak ligę. Andrzej Banas
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z trzecioligową Ostrovią 1:2 (1:1). Bramki strzelili: Marek Szymanowski (38) i Błażej Cyfert (82-karny) oraz Filip Starzyński (17).

Ostrovia: Szymański - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk - Szymanowski (88. Janoś), Cyfert (87. Perz), Rusek, Giecz, Kaczmarek - Kempiński.

Ruch: Kamiński - Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (85. Szewczyk) - Kowalski (66. Tanczyk), Surma, Babiarz (46. Visnakovs), Starzyński, Zieńczuk - Kuświk.

Żółte kartki: Kuświk, Kowalski, Starzyński, Dziwniel (wszyscy Ruch).
Czerwona kartka: Grzegorz Kuświk (90+3, za drugą żółtą).

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Widzów: 4.000

Opinia trenera Ruchu Jana Kociana:

Spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie trudny. W pierwszych 10. minutach mieliśmy kilka możliwości do zdobycia gola. W końcu go strzeliliśmy, ale potem przestaliśmy egzystować na boisku. Nie było drużyny i tego, co dawało nam siłę w poprzednim sezonie. Nie udało nam się strzelić drugiej bramki i zostaliśmy za to ukarani. Gratulacje dla Ostrovii. Puchar Polski ma swoje prawa i dzisiaj my przegraliśmy. Dla nas to nic innego jak wstyd. Musi grać cała drużyna, a nie tylko kilku zawodników.

Żródło: niebiescy.pl

Opinia pomocnika Ruchu Łukasza Surmy:

Do przerwy nie wyglądało to najgorzej. W drugiej połowie straciliśmy jednak kontrolę nad meczem, przeciwnik nabierał pewności i groźnie kontratakował. Nie mogliśmy opanować sytuacji, co skończyło się niestety porażką. Po zmianie stron zagraliśmy bardzo słabo i przegraliśmy zasłużenie. Najważniejsze, żeby teraz się nie załamywać. Mamy 10 meczów przed sobą. Każdy musi sobie zrobić rachunek sumienia i przeanalizować, co jest nie tak. Wyglądamy źle jako drużyna. Musimy to przemyśleć i zacząć pracować od początku.

Żródło: Ruch Chorzów

Opinia trenera Ostrovii Piotra Konstanciaka

Zagraliśmy fantastyczne spotkanie, nie przestraszyliśmy się utytułowanego rywala. Może poza początkowymi 20 minutami, kiedy to walczyliśmy nieco bojaźliwie. Nasz sen się spełnił. (PAP)

Tak zapowiadaliśmy ten mecz.

– Nasze podejście do pucharu jest takie samo, jak do rozgrywek ekstraklasy. Zagramy z trzecioligowcem, więc jesteśmy faworytem tej rywalizacji. Myślę, że zagramy w najsilniejszym zestawieniu. Chcemy wywalczyć awans do kolejnej rundy – zapewnia trener Ruchu Jan Kocian, cytowany przez oficjalną stronę Niebieskich.

Rozgrywki krajowego pucharu do najkrótsza droga do gry w europejskich pucharach. Chorzowianie nie wybiegają jednak w przyszłość aż tak daleko i myślę tylko o najbliższym przeciwniku.

– Tak się może wydawać, że to łatwa droga do pucharów europejskich, ale podobne podejście ma zapewne wiele innych drużyn. Wszyscy mają równe szanse. Z każdego spotkania musimy więc wyciągać maksimum. Nie myślimy o kolejnych rundach. Najważniejsze teraz to pokonać Ostrovię – podkreśla szkoleniowiec Ruchu.

Pomocnik Ruchu Marek Zieńczuk kończy dziś 36 lat i wygrana w Ostrowie byłaby dla niego dobrym prezentem.

Gospodarze meczu nie kryją wielkiej ekscytacji możliwością rywalizacji z 14-krotnym mistrzem Polski. Na stronie trzecioligowca spotkanie jest określane jako najważniejsze piłkarskie roku. Ostrovia wyeliminowała w poprzednich rundach PP Ruch Zdzieszowice, Górnika Wałbrzych i Puszczę Niepołomice.

Kadra Ruchu na mecz z Ostrovią

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Kamil Lech.

Obrońcy: Daniel Dziwniel, Michał Helik, Marcin Kuś, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczuk, Marek Szyndrowski.

Pomocnicy: Bartłomiej Babiarz, Jan Chovanec, Jakub Kowalski, Filip Starzyński, Łukasz Surma, Michał Szewczyk, Wołodymyr Tanczyk, Marek Zieńczuk.

Napastnicy: Grzegorz Kuświk, Eduards Visnakovs.

*Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
*QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
*Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]