Puchar Polski: Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0. Kontuzja Oleksego RELACJA + ZDJĘCIA

TOK
Lech - Ruch
Lech - Ruch Waldemar Wylegalski/Głos Wielkopolski
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów przegrał z Lechem Poznań 0:1. Bramkę samobójczą strzelił Rafał Grodzicki w 50. minucie.

Chorzowianie po ligowej porażce 1:4 z Legią Warszawa znów zagrali w żółto-niebieskich strojach. W porównaniu do niedzieli w wyjściowym składzie znaleźli się tylko Rafał Grodzicki, Paweł Oleksy, Patryk Lipski i Mariusz Stępiński. Oleksy dotrwał tylko do 11. minuty, kiedy z powodu kontuzji zmienił go Mateusz Cichocki.

– Prawdopodobnie, według wstępnej diagnozy, Paweł ma naderwany mięsień dwugłowy uda. W czwartek przed południem przejdzie badanie usg u doktora Wawrzynka w Piekarach Śląskich. Jeśli nasze wstępne przypuszczenia się potwierdzą, to Pawła czeka ok. trzytygodniowa absencja – poinformował po meczu Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta Ruchu.

Od początku atakował Lech, który był bardzo nieskuteczny – Dawid Konwacki nie trafił w piłkę będąc pięć metrów przed bramką (13. minuta).Ten sam zawodnik 24. minucie chybił celu w świetnej sytuacji, a pięć minut później Kasper Hamalainen przegrał pojedynek z Wojciechem Skabą. Okazję zmarnował też Szymon Pawłowski.
Chorzowianie zagrozili bramce „Kolejorza” dopiero w 41. minucie - Lipski strzelił obok słupka.

Ponieważ piłkarze Lecha nie umieli skierować piłki do siatki, wyręczył ich Rafał Grodzicki. Wprowadzony po przerwie Darko Jevtić podał w pole karne, lot piłki przeciął obrońca Ruchu i pokonał Skabę.
Niebiescy nie oddali w tym meczu ani jednego celnego strzału.

W ćwierćfinale zagra z Zagłębiem Lubin, które wygrało z Jagiellonią w Białymstoku 2:0.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 Rafał Grodzicki (50-sam.)

Lech: Gostomski - Ceesay, Kamiński, Arajuuri (72. Dudka), Kadar - Linetty, Tetteh - Formella, Hamalainen (46. Jevtić), Pawłowski (59. Lovrencsics) - Kownacki.
Ruch: Skaba - Szyndrowski, Grodzicki, Koj, Oleksy (11. Cichocki) – Podgórski, Iwański, Lenartowski, Lipski (78. Surma), Gigołajew – Stępiński (60. Mazek)

Żółte kartki: Tetteh - Grodzicki
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)
Widzów: 11.273

*Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
*Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe