Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 4:0. Mistrz ograł beniaminka w pierwszym letnim sparingu

Łukasz Zwoliński w sparingu z Puszczą zadebiutował w Rakowie i strzelił swoją pierwszą bramkę fot. Rakow1921/Twitter
W pierwszym letnim sparingu mistrz Polski Raków Częstochowa pokonał 27 czerwca w Arłamowie beniaminka PKO Ekstraklasy Puszczę Niepołomice 4:0. Częstochowianie przebywają w Bieszczadach na zgrupowaniu, które potrwa do środy 28 czerwca.

Mistrz ograł beniaminka w pierwszym letnim sparingu

Piłkarze Rakowa przygotowują się do debiutu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski od 21 czerwca przebywają na zgrupowaniu w Arłamowie i właśnie tam we wtorkowe południe rozegrali pierwszy letni sparing. Ich rywalem była Puszcza Niepołomice.

W pierwszym spotkaniu pod wodzą trenera Dawida Szwargi częstochowianie rozgromili beniaminka PKO Ekstraklasy 4:0 wszystkie gole strzelając po przerwie. Worek z bramkami otworzył debiutujący w zespole Rakowa Łukasz Zwoliński wykorzystując świetne podanie Bena Ledermana.

Drugie trafienie było dziełem Ukraińca Władysława Koczergina po wspaniałym uderzeniu zza pola karnego. Chwilę później wynik podwyższył Gustav Berggren. Szwed pojawił się na boisku w miejsce Iviego Lopeza, który w I połowie doznał kontuzji. Hiszpan po kopnięciu przez rywala opuścił boisko z pomocą fizjoterapeutów.

Zwycięstwo mistrza Polski przypieczętował w końcówce Bartosz Nowak pewnie finalizując akcję Wiktora Długosza. W ekipie mistrza Polski poza Zwolińskim zadebiutowali w tym sparingu bramkarz Kacper Bieszczad, obrońca Adnan Kovacević, pomocnik Dawid Drachal i napastnik Tomasz Walczak. W końcówce w zespole częstochowian na boisku pojawili się także wychowankowie Akademii Rakowa Patryk Malamis i Jerzy Napieraj.

W środę podopieczni trenera Szwargi zakończą zgrupowanie w Bieszczadach i wyjadą na kolejny obóz do Bad Leonfelden. W Austrii Raków zagra dwa sparingi. Jednym z rywali będzie Slavia Praga. Pierwszy mecz w kwalifikacjach LM częstochowianie zagrają 11 lipca na własnym stadionie z Florą Tallin.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 4:0 (0:0)

Bramki 1:0 Łukasz Zwoliński (52), 2:0 Władysław Kochergin (56), 3:0 Gustav Berggren (58), 4:0 Bartosz Nowak (86)

Raków Bieszczad - Svárnas (36. Tudor), Kovačević (65. Svárnas), Rundić (84. Napieraj) - Drachal (46. Sorescu), Koczerhin (65. Walczak), Czyż (46. Lederman), Cebula (56. Nowak), López (24. Berggren), Jean Carlos (46. Długosz; 87. Malamis) - Piasecki (46. Zwoliński).

Puszcza (I polowa) Komar - Mroziński, Sołowiej, Jakuba, Vrljičak - Siemaszko, Serafin, Walski, Frelek, Tomalski - Zapolnik.
(II połowa) Wróblewski - Stępień, Jacko, Koj, Vrljičak, Stec, Cichoń, Pięczek, Jopek, Bartosz, Thiakane.