Sosnowiec vs Katowice. Zgrzyt w sprawie DTŚ. Poszło o...

  Sosnowiec vs Katowice. Zgrzyt w sprawie DTŚ. Poszło o Roździeńskiego

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec vs Katowice. Zgrzyt w sprawie DTŚ. Poszło o Roździeńskiego
  Prezydenci Sosnowca, Jaworzna, Mysłowic i Katowic spotkali się w środę rano w sprawie budowy wschodniej części Drogowej Trasy Średnicowej. Popołudniu urzędy w Katowicach i Sosnowcu wydały oświadczenia w tej sprawie, które jednak różnią się treścią. O co poszło?
  Sosnowiec vs Katowice. Zgrzyt w sprawie DTŚ. Poszło o Roździeńskiego
  Arkadiusz Chęciński, Paweł Silbert, Edward Lasok i Marcin Krupa podpisali porozumienie w sprawie wspólnego wykonania decyzji środowiskowej ws. realizacji wschodniej części Drogowej Trasy Średnicowej.

  Prezydenci uznali, że rozbudowa DTŚ w kierunku wschodnim to inwestycja ważna dla całej aglomeracji, a wypracowany wspólnie przebieg trasy

  Rozbudowa Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku wschodnim jest bardzo ważną inwestycją dla Katowic i całej aglomeracji.
  Wypracowany wspólnie z prezydentami Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic przebieg trasy będzie korzystny dla mieszkańców regionu. Kością niezgody stał się jednak remont ulicy Roździeńskiego w Katowicach, która łączyć będzie dwie części DTŚ.

  - W związku z prognozowanym zwiększeniem natężenia ruchu za tunelem pod katowickim rondem (związanym z realizacją DTŚ), który to odcinek i tak jest dzisiaj zasadniczo obciążony, jesteśmy zdeterminowani, by powodzeniem zakończyły się wspólne działania, których efektem ma być również przebudowa al. Roździeńskiego od węzła drogowego z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego (wjazd i wyjazd z tunelu) do węzła drogowego z ul. Murckowską - napisał w swoim oświadczeniu prezydent Katowic Marcin Krupa.

  Co na to "wspólne działania" czterech miast dotyczące remontu ulicy w Katowicach Sosnowiec, Jaworzno i Mysłowice?

  - Zależy nam na tym, by komfort i tempo przemieszczania się DTŚ-ką były równomierne na całym odcinku. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, żeby odcinek DTŚ od węzła Lwowska w Katowicach, poprzez Mysłowice aż do węzła Jęzor w Sosnowcu powstał. Są na ten cel fundusze zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego RPO WŚL 2014-2020. Projekt znajduje się na liście projektów ujętych w planie rozbudowy dróg wojewódzkich w województwie śląskim. Równolegle powołujemy specjalny zespół, którego zadaniem będzie szukanie rozwiązania problemów komunikacyjnych oraz znalezienie innych funduszy
  zewnętrznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na odcinku al. Roździeńskiego od węzła drogowego z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego (wjazd i wyjazd z tunelu) do węzła drogowego z ul. Murckowską w Katowicach - napisali Arkadiusz Chęciński, Paweł Silbert i Edward Lasok.

  Obie strony mają nadzieję na tradycyjnie dobrą w tym zakresie współpracę z Marszałkiem Województwa Śląskiego.

  Budowa pierwszego odcinka wschodniej DTŚ do węzła Jęzor ma się rozpocząć na przełomie 2017 i 2018 roku.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama