Tak wygląda hotel dla rzeczy. W Sosnowcu powstało 120 nowych...

  Tak wygląda hotel dla rzeczy. W Sosnowcu powstało 120 nowych sejf boksów [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda hotel dla rzeczy. W Sosnowcu powstało 120 nowych sejf boksów [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©fot.Katarzyna Kapusta

  W budynku który przed laty był częścią sosnowieckich zakładów, które należały do rodziny Schoenów powstał nowoczesny magazyn self-storage. Powstało tam 120 boksów, w których można przechowywać niemal wszystko, począwszy od drobnych przedmiotów po quady, rowery czy motocykle.
  Cała idea sejfboksów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W Sosnowcu pierwsze tego typu boksy powstały w pobliżu Pałacu Schoenów. Na samym początku było ich 25, ale okazały się hitem dlatego właściciele zdecydowali się na rozbudowanie interesu.

  - Powierzchnie sejfboksów są bardzo różne. Od metra kwadratowego do 10 metrów kwadratowych. Całość to dość prosta konstrukcja ale bardzo stabilna - mówi Aleksandra Suwała, z firmy Amtara, która jest właścicielem Self-Stograge.


  Cały magazyn jest objęty monitoringiem, stropy boksów są specjalnie zabezpieczone, przy każdym boksie zainstalowane są czujniki alarmowe z promieniem, co ma zapewnić dodatkowy komfort wynajmującym i dać pewność, że klienci górą nie będą mogli się przemieszczać między boksami. Budynek jest monitorowany 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy klient otrzymuje indywidualny kod do bramy. Każdy musi także zainwestować w swoją kłódkę .

  - Firma, która wykonywała dla nas bosky, specjalizuje się w tych konstrukcjach i działa w całej Europie - tłumaczy kobieta.

  Minimalny okres najmu boksa to 1 miesiąc. Ceny za wynajem są bardzo zróżnicowane, wahają się od 50 zł netto za najmniejszy boks miesięcznie do 500 zł netto za największych. Jednak im dłuższy okres najmu, tym mniejszy jego koszt. W boksach można przechowywać niemal wszystko, są jednak pewne obostrzenia.

  - W boksach nie wolno przechowywać broni, narkotyków, substancji łatwopalnych i wybuchowych, zwierząt czy roślin. W umowie najmu jest informacja o zawartości boksu, oprócz tego klient podpisując umowę, podpisuje także ogólne warunki najmu, w których zawarte są między innymi te właśnie obostrzenia - tłumaczy Aleksandra Suwała.

  W magazynie panuję stałe warunki, w środku jest utrzymywana stała temperatura. Wszystkie boksy są numerowane, a firma która zajmuje się ochroną obiektu, znajduje się w pobliskim budynku, w związku z czym czas reakcji to minuta.

  A co przechowują klienci w takich boksach? Okazuje się, że niemal wszystko. Począwszy od rowerów, zabawek dla dzieci, po sprzęt muzyczny czy fotograficzny i drony. Zdarzają się także klienci, którzy w sefjboksach przechowują modele kolekcjonerskie.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wow

   goskawq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wow, swietnie, a moze ma ktos namiary na nich? mam dwie inidany a nie mam piwnicy i na balkonie sie nie mieszzce i bym trzymala sobie. dajcie jakis kontakt please

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   box

   pawko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   po pierwsze amtara po drugie czytaj dokładnie Pani z firmy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto to pisze???

   Jga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wiem kto to pisze i skad czerpie informacje (albo skąd je kopiuje, czyta pobieznie i potem pisze glupoty) ale Pani Ola Suwala nie jest właścicielką sejfboksow. Wlascicielem jest firma Amtra....rozwiń całość

   Nie wiem kto to pisze i skad czerpie informacje (albo skąd je kopiuje, czyta pobieznie i potem pisze glupoty) ale Pani Ola Suwala nie jest właścicielką sejfboksow. Wlascicielem jest firma Amtra. Pani Ola jest zatrudniona w twj firmie i z wlascicielstwem nie ma nic wspolnegozwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama