Rekord Bielsko-Biała rozbił Walijczyków na początek UEFA Futsal Champions League ZDJĘCIA

Łukasz Klimaniec
Futsaliści BTS Rekord Bielsko-Biała w pierwszym meczu turnieju UEFA Futsal Champions League rozbili mistrzów Walii Cardiff University 10:1. Rekord potwierdził, że jest dobrze przygotowany do tego turnieju i  nie bez powodu jest jego faworytem.
Futsaliści BTS Rekord Bielsko-Biała w pierwszym meczu turnieju UEFA Futsal Champions League rozbili mistrzów Walii Cardiff University 10:1. Rekord potwierdził, że jest dobrze przygotowany do tego turnieju i nie bez powodu jest jego faworytem. Łukasz Klimaniec
Futsaliści BTS Rekord Bielsko-Biała imponująco rozpoczęli turniej UEFA Futsal Champions League. W pierwszym meczu rozbili mistrzów Walii Cardiff University 10:1.

Tylko wynik meczu w pierwszych minutach, bo nie przebieg gry, był wyrównany - rekordziści strzelili gola, następnie trzykrotnie ostemplowali słupki bramki rywali, by stracić gola po kontrze. Ale w dalszej części gry, choć piłka na słupku i poprzeczce bramki mistrzów Walii lądowała jeszcze czterokrotnie, częściej trzeba było ją wyciągać z siatki.

Błyskotliwe, schematyczne i szybko rozegrane akcje były dla futsalistów z Walii najwyraźniej nowym materiałem szkoleniowym, który będą musieli przestudiować. Zespół Andrzeja Szłapy w kilka minut wypracował sobie wyraźną przewagę bramkową (5:1), by spokojnie dograć mecz do końca.

Skończyło się 10:1, choć goli mogło być znacznie więcej - duża w tym zasługa Michała Kałuży, który dwa razy musiał wykazać się sporymi umiejętnościami oraz nieskuteczności, a momentami nonszalancji bielszczan pod bramką graczy z Cardiff.

Rekord potwierdził, że jest dobrze przygotowany do tego turnieju i nie bez powodu jest jego faworytem.