MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3. Tyszanie wygrali Świętą Wojnę i zdobyli Puchar Polski ZDJĘCIA

Hokeiści GKS Tychy pokonali w Oświęcimiu Re-Plast Unię i zdobyli Puchar Polski  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy pokonali w Oświęcimiu Re-Plast Unię i zdobyli Puchar Polski Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Jerzy Zaborski i Michał Chwieduk/PZHL
W rozegranym 30 grudnia finale Pucharu Polski w hokeju na lodzie GKS Tychy pokonał w Oświęcimiu Re-Plast Unię 3:1. Tyszanie mimo iż w Oświęcimiu musieli radzić sobie bez swoich kibiców wygrali Świętą Wojnę i po raz dziewiąty wywalczyli PP. Zobaczcie zdjęcia z meczu Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy.

GKS Tychy wygrał Świętą Wojnę z Unią Oświęcim i zdobył Puchar Polski

Hokeiści GKS Tychy po raz dziewiąty zagrali w finale Pucharu Polski i po raz dziewiąty zdobyli to trofeum. W meczu finałowym rozegranym w Hali Lodowej w Oświęcimiu tyszanie pokonali gospodarzy Re-Plast Unię 3:1. Oświęcimianie na zdobycie PP czekają od 2003 r. przegrywając sześć swoich kolejnych finałów.

Hokeistów GKS w spotkaniu finałowym nie mogli wspierać tyscy kibice, choć otrzymali bilety na ten mecz. Wszystko dlatego, że kilka godzin przed tym pojedynkiem prezydent Oświęcimia zmienił warunki organizacji imprezy masowej wykluczając z udziału w niej fanów gości. Powodem były incydenty na trybunach lodowiska do jakich doszło podczas półfinałowego starcia tyszan z GKS Katowice.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU UNIA OŚWIĘCIM - GKS TYCHY

Gospodarze przed finałem obawiali się jak gracze Unii wytrzymają kondycyjnie trudy meczu, bo swój półfinał rozegrali w czwartek wieczorem, podczas, gdy tyszanie mieli 24 godziny więcej na odpoczynek, bo do decydującej rozgrywki awansowali w środę. Zawodnicy GKS uciszyli te narzekania i już w I tercji rozstrzygnęli losy rywalizacji.

W rolach głównych wystąpili Kanadyjczycy grający w Tychach. Najpierw liczebną przewagę wykorzystał Alexandre Boivin, a później szybką kontrę gości zakończył Jean Dupuy wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W obu przypadkach kluczowe były jednak znakomite asysty Christiana Mroczkowskiego, który obsłużył kolegów z trzeciego ataku tyszan znakomitymi podaniami.

W II tercji prowadzenie tyszan podwyższył Filip Komorski. Doświadczony napastnik w okresie gry w przewadze z bliska dobił do siatki strzał Romana Szturca z dystansu.

Unia atakowała, ale w bramce gości świetnie spisywał się Tomas Fucik. Czeski bramkarz obronił ponad 30 strzałów rywali i do 57 minuty zachował czyste konto.

Gospodarze w III tercji przez 35 sekund grali pięciu na trzech, lecz nie wykorzystali podwójnej przewagi. na 5 minut przed końcową syreną trener Unii Nik Zupancicć wziął czas i wycofał bramkarza. Oświęcimianom udało się jednak zdobyć tylko honorowego gola autorstwa Ukraińca Pawło Padakina.

Hokeiści GKS bardzo dobrze czują się w tym sezonie w Oświęcimiu. Już po raz trzeci wygrali na lodowisku Unii Świętą Wojnę jak nazywane są pojedynki sąsiadów zza miedzy z różnych województw.

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Bramki 0:1 Alexandre Boivin (12), 0:2 Jean Dupuy (14), 0:3 Filip Komorski (30), 1:3 Pawło Padakin (57)

Kary Unia - 14 minut, Tychy - 12 minut

Widzów 2.400

Unia Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow; Da Costa, Cichy, Denyskin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Paszek; Szczechura, Wanat, Dudkiewicz.

Tychy Fucik - Younan, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha; Szturc, Ubowski, Marzec - Bagin, Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Ciura, Jaśkiewicz; Gościński, Starzyński, Bukowski.