Resovia - Jastrzębski Węgiel 1:1. Nadal nie wiadomo kto zajmie piąte miejsce w PlusLidze [WYNIK, RELACJA]

W drugim meczu o 5 miejsce w PlusLidze Asseco Resovia pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1. W Jastrzębiu w pierwszym meczu wygrali gospodarze 3:2. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, także w Rzeszowie, o godzinie 14.45.

Goście dobrze rozpoczęli to spotkanie głównie za sprawą Macieja Muzaja, prowadzili 6:3. Jastrzębianie systematycznie budowali przewagę i nie wypuścił jej już do końca. W połowie seta boisko z grymasem bólu opuścił Jason De Rocco i zastąpił go Rodrigo Quiroga. Argentyńczyk był skuteczny w ofensywie, a do tego dołożył asa (22:17). Seta zakończył asem serwisoym Muzaj.

Trzy następne set kończyły się na przewagi i większym sprytem, zimną krwią wykazali się gospodarze. W drugim secie Jastrzębski Węgiel nie wykorzystał na skończenie seta czterech piłek w górze. Siatkarze Resovii wytrzymali ciśnienie także w drim secie broniąc dwa setbole i wygrali seta na przewagi 28:26.

Gospodarze poczuli krew i choć siatkarze z Jastrzębia jak tylko mogli utrudniali im zadanie. To nie wystarczyło i oba zespoły muszą rozegrać w Rzeszowie trzecie, ostatnie spotkanie o piąte miejsce w niedzielę o godz. 14.45.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 31:29, 28:26, 26:24)
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-1.

Asseco Resovia: Kędzierski, Śliwka, Perłowski, Dryja, Rossard, Jarosz, Masłowski (libero) oraz Chinenyeze, Depowski, Tichacek.

Jastrzębski Węgiel: DeRocco, Sobala, Muzaj, Kampa, Kosok, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Quiroga, Ernastowicz.