MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Resovia - Ruch Chorzów 1:1. Blisko 800 kibiców Niebieskich w Rzeszowie ZDJĘCIA

Piłkarze Ruchu Chorzów wspierani przez swoich kibiców zremisowali w Rzeszowie z Resovią  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów wspierani przez swoich kibiców zremisowali w Rzeszowie z Resovią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Krzysztof Kapica
W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi Resovia zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza wspierało w Rzeszowie blisko 800 kibiców. Zobaczcie zdjęcia z meczu Resovia - Ruch.

Resovia - Ruch Chorzów 1:1. Blisko 800 kibiców Niebieskich w Rzeszowie

Ruch zremisował w Rzeszowie z Resovią. Podział punktów w spotkaniu lidera tabeli z zespołem, który dopiero w tej kolejce opuścił strefę spadkową może dziwić. Pamiętać jednak trzeba, że od momentu przejęcia rzeszowian na początku września przez trenera Mirosława Hajdo punktują oni równie skutecznie co Niebiescy. W ciągu tego miesiąca zdobyli dwa razy więcej punktów niż od początku sezonu, a chorzowianie przerwali passę zwycięstw gospodarzy.

Prowadzenie dla Resovii zdobył w tym spotkaniu Portugalczyk Pedro Vieira. Znany w naszym województwie z wcześniejszych występów w zespole Rakowa Częstochowa pomocnik wykorzystał w 9 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem. Ruch w I połowie prezentował się poniżej swoich możliwości i trener Jarosław Skrobacz już w przerwie dokonał w swoim zespole trzech zmian.

Po zmianie stron Niebiescy w końcu zaczęli stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Uderzenia Łukasza Monety i Macieja Sadloka nie wylądowały w siatce, ale w 64 minucie sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla Ruchu, a Daniela Morysa za zagranie ręką ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU RESOVIA - RUCH CHORZÓW

Pewnym egzekutorem jedenastki był Daniel Szczepan doprowadzając do wyrównania. Ruch po przerwie wyraźnie przeważał, ale nie zdołał wykorzystać liczebnej przewagi i przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, choć miał na to ponad 25 minut.

Niebieskich w sobotni wieczór dopingowało dokładnie 744 kibiców, którzy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zajęli miejsca na łuku trybun. Doping sympatyków Ruchu był bardzo głośny i wyraźnie pomógł podnieść się drużynie trenera Skrobacza po nie najlepszej I połowie.

Resovia - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 Pedro Vieira (9), 1:1 Daniel Szczepan (65-karny)