Ruch Chorzów: Naj, naj, naj [PODSUMOWANIE SEZONU]

Arkadiusz Ławrywianiec
Piłkarze Ruchu zewsząd zbierają gratulacje za znakomitą postawę w T-Mobile Ekstraklasie. Postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze momenty podopiecznych trenera Waldemara Fornalika z sezonu 2011/12.

Najlepszy mecz

Wygrana 3:0 z Lechem Poznań, odniesiona na Cichej 24 lutego 2012 roku. Niebiescy rozbili Kolejorza będąc zespołem pod każdym względem lepszym od gości. Bohaterem spotkania był Marek Zieńczuk, który zdobył swojego najładniejszego gola w karierze, popisując się wspaniałym strzałem z rzutu wolnego z 35 m w samo okienko. "Zieniu" zaliczył także asystę przy golu Macieja Jankowskiego. Bezpośrednio po tym meczu z funkcji trenera Lecha zwolniony został słynny Jose Mari Bakero.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FETY RUCHU PO ZDOBYCIU WICEMISTRZOSTWA POLSKI

Najwyższe zwycięstwo

4:0 z ŁKS w Łodzi 5 listopada 2011 roku. Chorzowianie rozgromili łodzian, których właśnie opuścił trener Michał Probierz. Waldemar Fornalik tym meczem chyba wybił z głowy trenerkę debiutującemu w tej roli Tomaszowi Wieszczyckiemu. Pierwszego gola w Łodzi strzelił Piotr Stawarczyk. Po przerwie w ciągu zaledwie kwadransa demolkę drużyny gospodarzy dokończyli Rafał Grodzicki, Arkadiusz Piech i Paweł Abbott. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców, bo trener Fornalik wstrzymał się trzy minuty z jego zmianą.

Największa radość

Po pokonaniu 2:1 Górnika 21 października 2011 roku. Radość po zwycięstwie w Zabrzu była tym większa, że wiosenne Wielkie Derby Śląska zakończyły się bezbramkowym remisem. Początek meczu na Roosevelta wcale zresztą nie wskazywał na sukces Ruchu. Na boisku dominował Górnik, który objął prowadzenie po strzale Nakoulmy. Po przerwie Ruch ruszył do ataku. Do wyrównania doprowadził Marek Szyndrowski, zdobywając swojego pierwszego gola w ekstraklasie, a o sukcesie Niebieskich przesądził niezawodny Arek Piech.

Prezes Smagorowicz: Budujemy Wielki Ruch. Trzon pozostanie. Wzmocnimy skład CZYTAJ WYWIAD

ZOBACZ JAK RUCH CHORZÓW ZOSTAWAŁ MISTRZEM POLSKI W ROKU 1989 - FILMY

Największe rozczarowanie

Remis z ŁKS 2:2 w Chorzowie 28 kwietnia 2012 roku. Strata punktów w tym meczu zadecydowała o tym, że Ruch nie został mistrzem Polski. Niebiescy byli zdecydowanym faworytem, a na dodatek już w 21 sek. gry objęli prowadzenie, a mimo to musieli zadowolić się remisem. Być może na słabszą postawę drużyny miał wpływ brak kibiców, bo po chuligańskich burdach w trakcie Wielkich Derbów Śląska mecz mogło obejrzeć tylko 199 widzów.

Najbardziej bolesna przegrana

0:2 z Legią w Warszawie 7 kwietnia 2012 roku. To miał być hit wiosny, bo zmierzyły się dwie prowadzące w tabeli drużyny. Legia była liderem, ale to Ruch był na fali i wydawało się, że jest w stanie wygrać w stolicy. Niestety, chorzowianie byli w tym spotkaniu tylko tłem dla ekipy Macieja Skorży i przegrali w Wielką Sobotę zasłużenie psując święta wielkanocne wszystkim swoim fanom. Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby tuż przed przerwą świetną sytuację do zdobycia gola wykorzystał Gabor Straka...

Najgorszy mecz

Porażka 0:3 we Wronkach z Lechem 19 sierpnia 2011 roku. To także najwyższa przegrana Ruchu w tym sezonie. Niebiescy zagrali dramatycznie słabo popełniając banalne błędy w obronie, a ich katem okazał się Artjom Rudniew, który zdobył dwie bramki.

Najdłuższa seria

Dziewięć spotkań bez porażki w rundzie rewanżowej. Niebiescy nie przegrali kolejno z Bełchatowem (1:1), Koroną (4:1), Śląskiem (1:1), Lechem (3:0), Jagiellonią (1:0), Zagłębiem (1:1), Podbeskidziem (2:2), Wisłą (1:0) i Widzewem (2:1). Kres tej serii położyła dopiero Legia (0:2).