Ruch – Wisła 1:2 [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV]

Andrzej Czekaj
Dwa ostatnie mecze Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków zakończyły się remisami 2:2
Dwa ostatnie mecze Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków zakończyły się remisami 2:2 Andrzej Banaś
W meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów zagra dziś z Wisłą Kraków. Gospodarzom zapewne zależy na tym, aby zwycięsko zakończyc 2014 rok na swoim stadionie, Wisła z kolei będzie chciała przerwac passę dwóch meczów bez zwycięstwa na wyjeździe. Początek meczu o godz. 15:30. Relację LIVE z tego meczu prowadzi portal Ekstraklasa.net.

Przed nami ostatnia przed przerwą zimową kolejka w Ekstraklasie. Z tego faktu najbardziej zadowoleni powinni być w Chorzowie bowiem postawa Ruchu zarówno w rundzie jesiennej jak i trwającej wiosennej nie napawała optymizmem kibiców i działaczy tego klubu. „Niebiescy” nie prezentują takiej gry, do jakiej przyzwyczaili kibiców kiedy zdobywali wice mistrzostwo Polski. Ich obecną postawę na boisku cechuje niedokładnośc i brak skuteczności. To właśnie ten drugi element spowodował, że chorzowianie mają na swoim koncie tylko cztery zwycięstwa i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Pocieszający dla podopiecznych Waldemara Fornalika jest fakt, że w czterech ostatnich meczach odnieśli trzy zwycięstwa. Co istotne wspomniane wygrane miały miejsce na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie. Szkoleniowiec Ruchu docenia klasę przeciwnika wierząc jednocześnie w to, że jego zespół stac na dobrą grę w tym spotkaniu. – Jesteśmy świadomi tego, że przyjeżdża dobry zespół, w którym gra kilku bardzo wartościowych zawodników. Na pewno jest to drużyna, która znajduje się na 4. pozycji nie przypadkowo. Z Wisłą musi się liczyc każdy przeciwnik i my sobie zdajemy z tego sprawę, a także z jej klasy. Jednak zawsze walczymy o trzy punkty. Oczywiście z różnym efektem, ale liczę na to, że drużyna wyjdzie skoncentrowana na to spotkanie i będziemy walczyc autentycznie o tą całą pulę – stwierdził opiekun „Niebieskich” cytowany przez ruchchorzów.com.pl.

W zdecydowanie lepszej sytuacji znajduje się Wisła Kraków, która plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli mając tyle samo punktów co wyprzedzający ją Lech i będąca tuż za plecami „Białej Gwiazdy” Jagiellonia. Krakowianie do Chorzowa przyjadą z zamiarem wygrania meczu i tym samym przerwania passy dwóch wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa (w Kielcach z Koroną 2:3 i w Gliwicach z Piastem 0:0). Warto zaznaczyc, że Wisła dobrze się czuje grając na Śląsku o czym świadczy zwycięstwo nad Górnikiem (5:0).

Dwa ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami zakończyły się remisami 2:2.

Szkoleniowiec Ruchu nie będzie mógł skorzystac w tym spotkaniu z Wojciecha Skaby, Marcina Kusia, Michała Rzuchowskiego, Jakuba Kowalskiego i Rołanda Gigołajewa. W zespole Wisły nie zobaczymy natomiast Donalda Wilde Gueriera, Arkadiusza Głowackiego, Macieja Jankowskiego, Michała Czekaja, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia.