Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rybnicki System Informacji Miejskiej ponownie nagrodzony. Tym razem przyznano mu tytuł "Dobry wzór". Jakie elementy tworzą ten system?

OPRAC.:
Barbara Kubica-Kasperzec
Barbara Kubica-Kasperzec
Rybnicki System Informacji Miejskiej - nagrodzony
Rybnicki System Informacji Miejskiej - nagrodzony ARC UM Rybnik
Rybnicki System Informacji Miejskiej został laureatem nagrody głównej Dobry Wzór 2022 w kategorii Przestrzeń Publiczna. Gala podsumowująca 29. edycję konkursu odbyła się w siedzibie Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Rybnicki System Informacji Miejskiej ponownie został wyróżniony. To nic innego jak miejski system oznaczeń i informacji orientacyjnych. Jest elementem miejskiej infrastruktury, ma wpływ na ergonomię i wygodę korzystania z miasta, a także jego estetykę i wizerunek. Projekt Systemu Informacji Miejskiej Rybnika to kolejny, po wdrożeniu Systemu Identyfikacji Wizualnej, etap porządkowania przestrzeni miasta.

- To kolejne – po nagrodzie głównej i tytule Śląskiej Rzeczy w 17. edycji konkursu Śląska Rzecz oraz srebrnym medalu Klubu Twórców Reklamy – wyróżnienie dla rybnickiego Systemu Informacji Miejskiej. To również nasza druga statuetka w konkursie Dobry Wzór - w 2019 roku miasto zostało laureatem Dobrego Wzoru" za System Identyfikacji Wizualnej – mówi Robert Cebula, naczelnik Wydziału Marketingu i Mediów. – Choć zarówno System Informacji Miejskiej i System Identyfikacji Wizualnej tworzone są dla miasta i naszych mieszkańców, a nie dla wyróżnień, to nie będę ukrywał, że docenienie naszej pracy przez niezależne gremia fachowców sprawia ogromną satysfakcję - dodaje.

Rybnicki SIM obejmuje miejskie oznaczenia adresowe budynków i posesji, tablice z nazwami ulic, budynków użyteczności publicznej, a także drogowskazy, mapy, oznaczenia i informacje na przystankach, parkingach, parkach. SIM zapewnia też uporządkowanie oznaczeń firm – na budynkach i drogach dojazdowych. Pełni funkcję informacyjną i zdobi miasto. Jest też na tyle wszechstronny, by sprawdził się w zróżnicowanym przestrzennie otoczeniu miasta – gdzie historyczna zabudowa sąsiaduje z nowszą architekturą; ta przechodzi w zróżnicowaną zabudowę dzielnic: mieszkalną, obiekty przemysłowe i poprzemysłowe, obszary małomiasteczkowe, wiejskie i rozległe tereny zielone.

Autorami projektu są graficy z krakowskiego Studia Otwartego oraz Kamil Styga z Wydziału Marketingu i Mediów UM.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od prawie 30 lat. Wśród tegorocznych Finalistów konkursu znalazło się ponad 80 produktów i usług, z których interdyscyplinarne Jury wybrało najlepsze i nagradzając je za innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera