Trampoliny: Świetna zabawa i śmiertelne niebezpieczeństwo

  Trampoliny: Świetna zabawa i śmiertelne niebezpieczeństwo

  Aga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  17.06.2017 lodz .przedstawiciele klubu fitness lady fit lodz widzew zorganizowali trening na trampolinach rozstawionych przed hipermarketem.zebrane
  1/7
  przejdź do galerii

  17.06.2017 lodz .przedstawiciele klubu fitness lady fit lodz widzew zorganizowali trening na trampolinach rozstawionych przed hipermarketem.zebrane pieniadze za zajecia przeznaczono na wakacje dla dzieci z fundacji dom w lodzi.


  nz. fit , trampoliny , trampolina , trening , trenujacy , skoki , dziewczyny


  fot.szymczak krzysztof / polska press *** local caption *** lodz dziennik lodzki ©Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press

  Złamania, urazy neurologiczne, a nawet ...śmierć. Skoki i fikołki na trampolinie mogą być świetną zabawą, ale też ogromnym niebezpieczeństwem.
  Właściwie nie ma dziś ogródka, w którym nie stałaby trampolina. Niby zwykła zabawka, a bardzo niebezpieczna, przed czym ostrzegają lekarze. - Nie ma teraz tygodnia, by dwóch, trzech małych pacjentów nie trafiłoby do szpitala z powodu , mówiąc popularnie, "złamania łokcia" - wyjaśnia dr Daniel Miklasiński, chirurg z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

  - Dzieci skaczą bez żadnych umiejętności i jak padają to na jedną, usztywnioną rękę, co powoduje uraz. Moje wnuki też mają trampolinę, ale cały czas przestrzegam, by nie skakały. Nie powinno się ich właściwie kupować jeśli nie umiemy odpowiednio skakać.


  Prof. Damian Jerzy Kusz kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach - Ochojcu radzi, by zanim wpuścimy dzieci na trampoliny lub sami zaczniemy skakać, poprosić o naukę u instruktora.
  - To nie jest takie proste. Wręcz przeciwnie. Trzeba wiedzieć jak powinny zachowywać się nasze nogi, ręce, jak upadać - wyjaśnia.

  Z amerykańskich statystyk, polskich na razie jeszcze nie ma, wynika, że urazom także neurologicznym, po wypadkach na trampolinie, ulega 100 tysięcy osób rocznie, głównie przed 6 rokiem życia. Były też przypadki śmierci.

  Koszmarny wypadek bohatera: Krystian Jabloński pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trampoliny mają jeszcze kilka NIE

   Silesia Clinic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bardzo dobrze, że zwrócono na to uwagę!! Trampoliny mają jeszcze kilka NIE:
   - NIE dla kobiet po porodzie
   - NIE dla osób z nietrzymaniem moczu czy jakimikolwiek objawami nietrzymania moczu...rozwiń całość

   Bardzo dobrze, że zwrócono na to uwagę!! Trampoliny mają jeszcze kilka NIE:
   - NIE dla kobiet po porodzie
   - NIE dla osób z nietrzymaniem moczu czy jakimikolwiek objawami nietrzymania moczu (kiedykolwiek)
   - NIE dla osób ze słabymi mięśniami stabilizującymi i słabym czuciem swojego ciała.
   Taka aktywność wymusza silne napięcia mięśni dna miednicy a niewielką możliwość rozluźnienia ich, co sprzyja powstawaniu nietrzymania moczu. Wytwarza także ogromne ciśnienie śródbrzuszne, które silnie oddziałuje na mięśnie dna miednicy a przy nie prawidłowej kontroli tych mięśni, oddechu i mięśni tułowia prowadzi to do ich osłabienia lub pogorszenia już słabej kondycji. Fajna aktywność dla osób wytrenowanych, czujących własne ciało ale też nie jako regularna forma aktywności tylko od czasu do czasu - bo to, że nie mamy problemu nie znaczy, że nie możemy go sobie wywołać.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama