175 lat kolejnictwa na Śląsku: okazjonalna wystawa w...

  175 lat kolejnictwa na Śląsku: okazjonalna wystawa w Oberschlesisches Landesmuseum

  MM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  175 lat kolejnictwa na Śląsku: okazjonalna wystawa w Oberschlesisches Landesmuseum
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Koleje Śląskie

  Dzieje kolejnictwa na Śląsku liczą już 175 lat. Z tej okazji 2 kwietnia w Oberschlesisches Landesmuseum, czyli Muzeum Ziemi Górnośląskiej z siedzibą w niemieckim Ratingen otwarto wystawę pod tytułem „Śląskie światy kolei”.
  Dzięki wystawie zwiedzający mogą poznać początki kolei na Śląsku, jej rozwój oraz współczesność, a także kompletny mundur kolejarza KŚ. Warto podkreślić, że organizatorów wsparły Koleje Śląskie.

  - W okresie poprzedzającym wystawę odbył się szereg spotkań, w ramach których ustalano szczegóły współpracy. Na potrzeby wystawy stworzono bazę podmiotów związanych z szeroko pojętym kolejnictwem na Śląsku. Przygotowaliśmy również różnego rodzaju materiały reklamowe, promocyjne i informacyjne w postaci broszur, ulotek, plakatów, zdjęć, schematów itp. Ponadto nakręciliśmy wywiady z pracownikami spółki (w tym z prezesem Wojciechem Dingesem), którzy opowiadali o swojej pracy - informuje przedstawiciel biura prasowego Kolei Śląskich.


  Zobacz galerię

  Wystawa potrwa do 27 maja 2018 r.

  Przypomnijmy, że Oberschlesisches Landesmuseum powstało w 1983 roku jako muzeum historii kultury. Obecnie jest największym muzeum śląskim w zachodniej części Niemiec. Działalność instytucji kultury skupia się na regionach Górnego Śląska położonych nad Górną Odrą na obszarze przemysłowym obejmującym górnictwo oraz przemysł ciężki, jak również na terenach rozciągającymi się od Sudetów Wschodnich (Wysoki Jesionik) aż po Beskidy.

  Kolejami Śląskimi do Czech - zobacz wideo:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama