Doładowanie karty ŚKUP z problemami

  Doładowanie karty ŚKUP z problemami

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Doładowanie karty ŚKUP z problemami
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Fot. lucyna nenow

  Karta ŚKUP to podstawa, jeżeli często korzysta się z komunikacji miejskiej. Powinni wyrobić ją sobie także seniorzy, pomimo że wielu z nich korzysta z bezpłatnych przejazdów. Jednak dla seniora kłopotliwe jest między innymi odbijanie karty za każdym razem.
  Jedna z naszych Czytelniczek z Rudy Śląskiej w tym roku po raz pierwszy postanowiła skorzystać z karty ŚKUP. Jako że jest żoną emerytowanego pracownika Tramwajów Śląskich, należy jej się zniżka przy zakupie biletu. I to nie byle jaka, ponieważ za roczne doładowanie płaci jedynie 206,25 zł.

  Zniżka ta przysługuje na podstawie układu zbiorowego pracownikom, emerytom i ich rodzinom zatrudnionym przez przewoźników świadczących usługi dla KZK GOP.

  – Takie bilety uprawniają do rocznego korzystania z komunikacji miejskiej. Kupowane są przez operatorów, którzy następnie odsprzedają je swoim pracownikom – precyzuje Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.
  Bilety są ściśle rozliczane i przysługują tylko imiennie wskazanym osobom, dlatego też pracownicy i emeryci zgłaszają u swojego pracodawcy chęć zakupu takiego biletu oraz wybrany przez siebie Punkt Obsługi Pasażera (POP), w którym bilet zostanie zakodowany na kartę. Następnie listy przekazywane są do KZK GOP, a każdy POP otrzymuje wykaz osób, które wskazały wybrany punkt jako miejsce odbioru swojego biletu.

  Nasza Czytelniczka pod koniec grudnia 2016 r. złożyła wniosek w kadrach spółki Tramwaje Śląskie, zapłaciła za roczny bilet, jednakże doładowanie otrzymała dopiero w połowie stycznia. – Do tej pory korzystałam z okresowego biletu papierowego. Nigdy nie było żadnego problemu. W kadrach wypisywało się wniosek, płaciło się i odbierało się bilet. Nikt nie poinformował mnie o zmianach – przyznaje nasza Czytelniczka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama