Ważne
  Jastrzębie: Będą rowery miejskie? Mieszkańcy zdecydują

  Jastrzębie: Będą rowery miejskie? Mieszkańcy zdecydują

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Będą rowery miejskie? Mieszkańcy zdecydują
  1/4
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Będą rowery miejskie? Mieszkańcy zdecydują ©Bartosz Wojsa

  Rowery miejskie w Jastrzębiu? Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju zdecydują, na co wydać ok. 200 tys. złotych. Do wyboru są trzy inwestycje: system miejskich ładowarek słonecznych do telefonów, wiaty przystankowe z małą architekturą i system rowerów miejskich.
  Rowery miejskie w Jastrzębiu?

  System miejskich ładowarek słonecznych do telefonów komórkowych, wiaty przystankowe z małą architekturą czy system rowerów miejskich - mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mogli wybrać, na co pójdą dodatkowe fundusze miasta. Nie będzie to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego, a dodatkowa w ramach budżetu miasta na 2017 rok.

  - W miejskim serwisie konsultacyjnym (www.konsultacje.jastrzebie.pl) pojawi się ankieta, za pomocą której mieszkańcy będą mogli zagłosować na inwestycję ogólnomiejską. Konsultacje pomogą mi wybrać inwestycję, która wpisana zostanie do budżetu miasta na 2017 r. Już teraz serdecznie zapraszam do głosowania - mówi prezydent Anna Hetman.

  Ankieta ruszyła wczoraj, a mieszkańcy zdecydują, na co zostanie wydana kwota około 200 tys. złotych. Nasz dziennikarz już teraz postanowił ich zapytać, który pomysł wydaje się najlepszy.

  - Jeśli wygrają rowery miejskie, chętnie przesiądę się z samochodu. Dużo jeżdżę rowerem, ale nie zawsze jest możliwość, by zabrać go wszędzie ze sobą. W dodatku to bardziej ekologiczny środek transportu, a jazda jest dobra dla zdrowia. Czasem zdarza się nawet, że rowerem dojedzie się szybciej niż autem, którym stoi się w korkach. Ten pomysł wydaje mi się najlepszy - mówi Iwona Wystub, jastrzębianka.

  Mieszkańcy najmniej wydali się zainteresowani wiatami przystankowymi z małą architekturą. Ciekawość budzi jednak pierwszy pomysł, czyli system ładowarek solarnych do telefonów.

  - Ten pomysł jest świetny, ale przecież nikt nie ma czasu na to, by siedzieć przy takiej ładowarce i czekać, aż telefon naładuje się do pełna - zauważa 19-letni Patryk. Z kolei prezydent tłumaczy, że w idei tego pomysłu nie chodzi o to, by ładować telefon do końca.

  - Siedząc w parku czy na przystanku, każdy będzie mógł podładować telefon. Nie chodzi o to, by siedzieć przy urządzeniu i ładować do końca, tylko o to, by w codziennym biegu mieć pod ręką taką ładowarkę i dzięki niej sprawić, że telefon się nie wyłączy - mówi prezydent.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama