Karty ŚKUP miały się nie psuć: KZK GOP odpowiada na zarzuty...

  Karty ŚKUP miały się nie psuć: KZK GOP odpowiada na zarzuty pasażerów

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ŚKUP
  1/5
  przejdź do galerii

  ŚKUP ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Ci, którzy regularnie podróżują komunikacją miejską w aglomeracji śląskiej doskonale wiedzą czym jest ŚKUP. Wiedzą też, ile z kartą jest problemów. Teraz KZK GOP odpowiada na najczęstsze zarzuty pasażerów.
  Jednym z głównych problemów ŚKUPu są często niedziałające kasowniki, które wpływają na brak 5-procentowej zniżki przy zakupie następnego biletu. Warto pamiętać, że kierujący pojazdami nie mają wpływu na działanie kasowników i zarządza nimi zewnętrzny system.

  - Głównym powodem reklamacji z jakim pasażerowie się do nas zgłaszają jest brak 5-procentowego rabatu, który przysługuje pasażerom po odbiciu więcej niż 95% wyjść z pojazdu. Próg wynosi 95% a nie 100% właśnie dlatego, że wprowadziliśmy pięcioprocentowy margines błędu dotyczący niedziałających kasowników - tłumaczy Jarosław Mejer z biura prasowego KZK GOP.

  - Oczywiście zdarza się tak, że czasami pasażerom brakuje tego jednego procenta i taki rabat się nie nabije. Jeżeli pasażer uważa, że rabat mu się należy, gdyż odbijał kartę za każdym razem przy wejściu i wyjściu z pojazdu, może napisać do nas pismo, zarówno drogą e-mailową jak i listową. Gwarantujemy rozpatrzenie każdej sprawy indywidualnie .

  Kolejnym podnoszonym problemem jest wymóg odbijania w kasownikach biletów długookresowych naliczanych od daty - czyli 30-dniowych, 60-dniowych lub 90-dniowych. Skoro pasażer zapłacił już za bilet, który został zakodowany na karcie, wymóg kasowania go za każdym razem gdy wejdzie do pojazdu wydaje się nielogiczny.

  - Takie rozwiązanie zostało wprowadzone między innymi dlatego, by karta ŚKUP pomogła nam udoskonalić pewne rzeczy. Odbijanie karty przy wejściu i wyjściu z pojazdu pomaga nam sprawdzić natężenie ruchu na poszczególnych odcinkach - tłumaczy Mejer. - Od razu uprzedzę kolejne pytanie: nie śledzimy oczywiście trasy przejazdu pasażerów. Mamy jedynie informacje dotyczące tego ile osób na danym odcinku się porusza. Dzięki temu możemy na przykład uruchomić więcej kursów i dostosować komunikację w zależności od potrzeb.

  A co w przypadku, gdy pasażer z takim biletem go z różnych powodów nie skasuje? Zapomniał lub w autobusie jest duży tłum? Przychodzi kontroler i sprawdza zakodowany na karcie bilet, który został już przecież przez pasażera opłacony. Czy w takim przypadku pasażer również otrzymuje karę pieniężną? - dopytujemy.

  - Zgodnie z regulaminem pasażer powinien posiadać przy sobie kartę, mieć zakodowany na niej bilet oraz odbić kartę przy wejściu do pojazdu - odpowiada Mejer.

  Wadliwe karty ŚKUP, co na to KZK GOP? Czytaj dalej na następnej stronie >>>
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   30 dniowy jest 27dniowy

   kzgopowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   zakupiłem 4 lipca 30 dniowy miesieczny powininien byc wazny do 3 sierpnia a jest wazny do konca lipca. dlaczego tak jest ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mam nadzieję, że pierwszym dużym projektem, jakim zajmie się metropolia

   antybeton (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   będzie likwidacja kzkgop, wywalenie na bezrobocie wszystkich pracujących tam darmozjadów, mających za nic pasażerów i pociągnięcie do odpowiedzialności zaangażowanych we wprowadzenie największego...rozwiń całość

   będzie likwidacja kzkgop, wywalenie na bezrobocie wszystkich pracujących tam darmozjadów, mających za nic pasażerów i pociągnięcie do odpowiedzialności zaangażowanych we wprowadzenie największego przekrętu, zwanego (ś)kupą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ten Mejer jest normalny???

   Ginter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Sposób jego wypowiedzi oraz ton świadczy o tym, że nie przejmuje się pasażerami. Kawał wrednego gnoja i buca. Mam nadzieję, że już niebawem dostanie od losu porządnego kopniaka w urzędnicze dupsko....rozwiń całość

   Sposób jego wypowiedzi oraz ton świadczy o tym, że nie przejmuje się pasażerami. Kawał wrednego gnoja i buca. Mam nadzieję, że już niebawem dostanie od losu porządnego kopniaka w urzędnicze dupsko. Dodam jeszcze do ciebie Mejer, ty zarozumiały bucu, że jeżeli coś się psuje, to nie odpowiadaj debilnym"Nie było założenia, że te karty będą się psuć" tylko przeproś i powiedz, że już informujecie o konieczności zakupu okładki na ten dziadowski plastik. A pieprzenie, że bilet miesięczny należy odbić, bo badacie natężenie ruchu na trasie, to wygrywa internety - podobnej bzdury nie słyszeliśmy od dawna. Powinni sprawdzić twoje kompetencje zawodowe Mejer. W mojej ocenie nie nadajesz się na to stanowisko!!! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nepotyzm

   dociekliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Przecież ten Mejer to na 99% syn wiceprezydenta Rudy Śląskiej! A syn Urbańczyka pracuje w... UM Ruda Śląska.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama