Koleje Śląskie stawiają w tym roku na studentów

  Koleje Śląskie stawiają w tym roku na studentów

  Mateusz Demski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koleje Śląskie stawiają w tym roku na studentów

  ©arc dz

  Promocyjny bilet miesięczny za 1 zł w październiku, nocne pociągi i współpraca przy juwenaliach. To tylko kilka elementów z dużego planu działań, którymi Koleje Śląskie chcą przekonać studentów do podróży pociągami. Kilka dni temu Koleje Śląskie ogłosiły 2017 r. rokiem studenta.
  Koleje Śląskie stawiają w tym roku na studentów

  ©arc dz

  Pierwszym krokiem Kolei Śląskich ma być zaproszenie do współpracy uczelni wyższych i organizacji studenckich. W czwartek, 12 stycznia odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego zostaną omówione szczegóły koncepcji, a zarazem wysłuchane wnioski i uwagi środowiska akademickiego.

  - Chcemy zacząć od rozmów ze studentami, ponieważ to właśnie w ten sposób będziemy mogli najlepiej określić dalszy plan działania.
  W końcu nikt inny nie określi nam lepiej specyficznych potrzeb tej grupy pasażerów, niż oni sami. Dzięki temu będziemy mogli dopracować formy naszej współpracy i razem promować transport kolejowy w regionie - tłumaczy prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

  W ofercie Kolei Śląskich pojawią się m.in. bilety miesięczne na cały październik za symboliczną złotówkę dla studentów pierwszego roku, dodatkowe nocne pociągi od maja do października, którymi będzie można wracać z imprez w stolicy regionu lub innych miast aglomeracji oraz specjalne pociągi na juwenalia. Przewoźnik nie wyklucza również innych form współpracy, w tym organizacji praktyk studenckich.

  - Tak naprawdę wiele będzie zależeć od kreatywności samych studentów oraz ich uczelni - podkreśla prezes Dinges. - Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju formy współpracy, na jakie tylko Koleje Śląskie będą sobie mogły pozwolić - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRAK solidności

   xyyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W artykule czytamy "że to albo tamto", a tymczasem co i rusz, są odwoływane kolejne pociągi KŚ Np. trasa Częstochowa-Lubliniec - ciekawe co to "z przyczyn technicznych", po tej trasie jeździ kilka...rozwiń całość

   W artykule czytamy "że to albo tamto", a tymczasem co i rusz, są odwoływane kolejne pociągi KŚ Np. trasa Częstochowa-Lubliniec - ciekawe co to "z przyczyn technicznych", po tej trasie jeździ kilka razy dziennie Pendolino (Warszawa-Wrocław) i jakoś mu mrozy nie przeszkadzają. Trasa Tychy-Katowice też rozmontowana (chyba więcej transportu zastępczego niż normalnych pociągów). A co to się stało, że wypadają z rozkładu pociągu Katowice-Zawiercie? A i te co jeżdżą to niespecjalnie trzymają się rozkładu.
   Może najpierw, niech szanowny pan Prezes, uporządkuje to co ma.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama