Loty z Pyrzowic na Dominikanę: podsumowanie wakacji 2016

  Loty z Pyrzowic na Dominikanę: podsumowanie wakacji 2016

  DN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Loty z Pyrzowic na Dominikanę: podsumowanie wakacji 2016
  1/14
  przejdź do galerii
  Zakładali, że do końca 2016 na Dominikanę z Pyrzowic poleci 10 tys. pasażerów. I co? I w trzy miesiące mieli 8 tys. pasażerów. Biuro podróży TUI podsumowuje trzy miesiące rejsów do Punta Cany, od lipca do października 2016.
  Bezpośrednie czarterowe połączenia z Katowice Airport na Dominikanę zainaugurowano w czwartek 7 października 2016. Minęły zatem trzy miesiące od inauguracji rejsów do Punta Cany. To pierwsze w historii polskich portów regionalnych bezpośrednie, dalekodystansowe połączenie czarterowe.

  Loty realizowane są na zlecenie biura podróży TUI Poland przez holenderską linię lotniczą TUIfly. Obsługiwane są szerokokadłubowym Boeingiem 767-300ER.
  Do tej pory wykonano czternaście rotacji na trasie Pyrzowice – Punta Cana - Pyrzowice, przy średnim wypełnieniu samolotu na poziomie 98 proc. dostępnych miejsc. Ile osób poleciało zatem na Dominikanę? Boeing 767-300 może zabrać na pokład 285 osób. 14 rotacji oznacza natomiast 28 rejsów, zatem w sumie z Pyrzowic na Dominikanę od 7 lipca 2016 do 7 października poleciało (przy wypełnieniu 98 proc.) 7800 turystów. Przypomnijmy: na pokładzie pierwszego samolotu, który w lipcu wystartował z Pyrzowic, było 270 pasażerów. W sezonie samolot latał raz w tygodniu.

  - Dominikana sprzedaje się naprawdę świetnie, również na sezon zimowy 2017 - przyznał wówczas prezes TUI Polska Marcin Dymnicki. Plan był taki, że do końca 2016 roku do Punta Cany TUI wyśle 10 tys. pasażerów (w 2015 roku było ich 5 tys., ale były tylko loty z przystankiem). Teraz już wiadomo, że ten plan raczej uda się TUI osiągnąć. Do wyniku brakuje 2 tys. pasażerów, czyli... 10 wypełnionych samolotów.

  PIERWSZY SAMOLOT Z PYRZOWIC NA DOMINIKANĘ. 7.07.2016

  - Obserwujemy duże zainteresowanie bezpośrednim połączeniem do Punta Cany. Nasza konsekwentna współpraca z biurem podróży TUI Poland daje tak wymierne efekty - komentuje Artur Tomasik, prezes GTL, które zarządza lotniskiem. - Uruchomienie tej trasy nie byłoby możliwe bez nowoczesnej infrastruktury naszego lotniska, którą nieustannie rozbudowujemy i modernizujemy. Jednym z jej kluczowych elementów jest nowa droga startowa, którą oddaliśmy do użytku w maju zeszłego roku. Ten element infrastruktury był jednym z argumentów, który pomógł podjąć TUI Poland oraz ich przewoźnikowi TUIfly, decyzję o uruchomieniu trasy do Dominikany. Jestem przekonany, że z każdym rokiem, siatka bezpośrednich, dalekodystansowych połączeń czarterowych z naszego portu będzie się rozszerzać.

  Od listopada 2016 do maja 2017 loty na Dominikanę odbywać będą się co 10 dni. Następnie na sezon letni połączenie znowu będzie obsługiwane w takcie tygodniowym.

  - Zainteresowanie lotami do Dominikany potwierdza, że podjęliśmy dobrą decyzję uruchamiając pierwsze transatlantyckie połączenie regionalne. Po sukcesie wyjazdów wakacyjnych, kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem również w okresie zimowym. W sprzedaży jest już oferta na Lato 2017 i liczymy na jeszcze większe zainteresowanie wylotami z Katowic - powiedział Marcin Dymnicki.

  TUI IDZIE ZA CIOSEM: KUBA I KENIA Z KATOWIC NA LATO 2017

  Przypomnijmy, że na lato 2017 TUI uruchomi kolejne dalekodystansowe loty: do Kenii i na Kubę.

  *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
  *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

  JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama