Od niedzieli pociągi pojadą inaczej. W poniedziałek z DZ...

  Od niedzieli pociągi pojadą inaczej. W poniedziałek z DZ nowy rozkład PKP

  KR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę, 11 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład pociągów PKP. Będzie obowiązywał do 11 marca

  W niedzielę, 11 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład pociągów PKP. Będzie obowiązywał do 11 marca ©ARC

  Już w najbliższą niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Według nowego harmonogramu pociągi będą kursowały do 11 marca. W poniedziałek z DZ nowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Rybnik, Zawiercie.
  W niedzielę, 11 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład pociągów PKP. Będzie obowiązywał do 11 marca

  W niedzielę, 11 grudnia, zaczyna obowiązywać nowy rozkład pociągów PKP. Będzie obowiązywał do 11 marca ©ARC

  Oto kilka liczb, o których warto pamiętać w poniedziałek rano, gdy wybierzemy się w podróż do pracy, szkoły i w drogę powrotną do domu.

  6,7
  miliona kilometrów. Właśnie taki dystans w nowym rozkładzie jazdy pokonają składy Kolei Śląskich. Oznacza to, że praca eksploatacyjna naszego regionalnego przewoźnika wzrośnie o 3 proc.

  12
  minut. O tyle ma skrócić się czas przejazdu na trasie Katowice - Oświęcim. PKP PKL kończy prowadzone w tym rejonie prace modernizacyjne i tym samym wycofuje punktowe ograniczenia prędkości, które zostały wprowadzone w tym rejonie.

  30
  minut. W takich odstępach czasu mają jeździć pociągi Kolei Śląskich między Bytomiem i Chorzowem do Katowic pomiędzy godz. 7 a 8 rano. Dzięki tym trzem pociągom pasażerowie będą mogli dojechać do pracy lub szkoły na godz. 7.30, 8 i 9.

  24
  minuty. Tyle ma wynieść czas przejazdu z Bytomia do Katowic. Za bilet normalny na tej trasie trzeba będzie zapłacić 3 zł. Jest to cena konkurencyjna dla biletów KZK GOP, bowiem za przejazdówkę (papierową) na terenie trzech lub większej liczby gmin/miast trzeba zapłacić 4,80 zł, a dwóch - 3,80 zł.

  W poniedziałek z DZ nowy rozkład jazdy pociągów ze stacji Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Rybnik, Zawiercie

  2
  połączenia ze stacji Tychy Lodowisko (do Sosnowca Głównego na trasie S4) zostaną wydłużone. Jedno z nich będzie do Częstochowy, a drugie do Gliwic.

  3
  pociągi na godzinę pojadą na trasie Katowice - Gliwice w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Dodany zostanie także poranny przyspieszony pociąg z Częstochowy (odjazd o godz. 8.19) do Katowic (przyjazd o godz. 9.28).

  170
  złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić w weekend za przejazd dla dwóch osób tam i z powrotem z Katowic do Pragi. Dzięki współpracy Kolei Śląskich i Kolei Czeskich w ciągu jednego dnia będzie można udać się na wycieczkę do Pragi, mając w zanadrzu 7 godzin na zwiedzanie. Po dwa pociągi więcej pojadą również na trasie Rybnik - Chałupki oraz Chałupki - Bohumin.

  7
  dni w tygodniu będzie kursował pociąg PKP InterCity IC Światowid relacji Katowice - Szczecin przez Zieloną Górę. Do tej pory skład jeździł tylko sezonowo i tylko do Wrocławia.

  2
  godziny. W takim odstępie czasu będzie można dojechać z Częstochowy do Warszawy i Krakowa pociągami PKP InterCity. Ponadto przez Częstochowę będzie przejeżdżać skład IC Boznańska relacji Wrocław - Przemyśl oraz wydłużona zostanie trasa składu IC Chełmoński do Przemyśla.


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy IC bedzie ?

   MK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czy bedą przejeżdzać pociągi IC przez Imielin na trasie Oświecim-Katowice nr 138? od 11 grudnia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przepisywanie głupot ze strony KŚ

   pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szkoda, że w rannym szczycie komunikacyjnym 7-8 godz, z Gliwic do Katowic pociąg jeździ co 40 min. Jak zwykle DZ przepisuje to co KŚ mu poda, bez żadnej krytycznej oceny. Czego zresztą oczekiwać od...rozwiń całość

   Szkoda, że w rannym szczycie komunikacyjnym 7-8 godz, z Gliwic do Katowic pociąg jeździ co 40 min. Jak zwykle DZ przepisuje to co KŚ mu poda, bez żadnej krytycznej oceny. Czego zresztą oczekiwać od tak słabego dziennika?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKP PKL?

   Życzliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wiedziałem, że Polskie Koleje Linowe prowadzą inwestycję na linii Oświęcim - Katowice...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama