Za 500 mln wyremontują trasę Częstochowa - Zawiercie. Prace...

  Za 500 mln wyremontują trasę Częstochowa - Zawiercie. Prace obejmą 10 stacji

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Za 500 mln wyremontują trasę Częstochowa - Zawiercie. Prace obejmą 10 stacji
  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg, którego efektem będą jeszcze lepsze połączenia kolejowe z Warszawy do Koluszek, Łodzi, Częstochowy, Katowic i Wrocławia. Podróżni zyskają lepszą obsługę na 10 stacjach i przystankach. Modernizacja trasy Częstochowa – Zawiercie, ostatniego odcinka Wiedenki - linii nr 1, szacowana jest na pół miliarda złotych.
  Za 500 mln wyremontują trasę Częstochowa - Zawiercie. Prace obejmą 10 stacji
  Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje wymianę torów i sieci trakcyjnej na 44 km odcinku linii kolejowej oraz remont 20 mostów, 3 wiaduktów i 7 przepustów. Modernizacja istniejących przejazdów kolejowo – drogowych ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Rozpoczęcie prac planowane jest w 2017 r., natomiast ich zakończenie w 2020 r.

  - PLK zwiększają tempo działań związanych z realizacją Krajowego Programu Kolejowego.
  W listopadzie ogłosiliśmy już postępowania szacowane na ponad miliard złotych, a przetarg na remont trasy Częstochowa – Zawiercie za pół miliarda złotych, zwiększa tę pulę do półtora miliarda złotych. W ogłoszonym postępowaniu uwzględniamy już lepsze warunki dla wykonawców. Współpraca z nimi to niezbędny warunek sprawnych inwestycji – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

  Pasażerowie dzięki modernizacji zyskają lepszą obsługę na stacjach i przystankach. Przebudowane zostaną perony na 10 stacjach i przystankach (stacje Myszków oraz Poraj i przystanki: Zawiercie Borowe Pole, Myszków Mrzygłód, Myszków Światowit, Myszków Nowa Wieś, Żarki Letnisko, Masłońskie Natalin, Korwinów i Częstochowa Raków). Perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów i pokryte antypoślizgową nawierzchnią. Pojawią się też na nich nowe wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej oraz objęte monitoringiem.

  - Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością rozkładową do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Efektem tego będzie dalsze skrócenie czasu przejazdu z Warszawy przez Częstochowę, w kierunku Katowic. Realizacja projektu to również poprawa komfortu podróży i lepszy dostęp do transportu kolejowego podróżujących na regionalnej trasie Częstochowa – Katowice – zapowiadają przedstawiciele PKP PLK.

  Prace na linii kolejowej na trasie Częstochowa – Zawiercie mają kosztować ponad 500 mln zł.

  Remont trasy Częstochowa – Zawiercie to ostatni przeznaczony do modernizacji odcinek linii kolejowej nr 1 z Warszawy do Katowic, tzw. „Wiedenki”. Jak dotąd na linii przeprowadzono remonty o wartości ponad 3 mld zł.


  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
  *Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
  *Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
  *Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gotowe będzie 92%

   umiem liczyć (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Aby cała trasa Wiedeńki była wyremotowana zabraknie odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Będzin - Sosnowiec - Katowice to jest około 30 km z 340


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Projektowanie odcinka

   aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Będzin - Sosnowiec - Katowice (dobudowa 2 dodatkowych torów dla kolei aglomeracyjnej) obecnie stanęło w miejscu, na etapie wydawania decyzji środowiskowej. Procedura wydawania decyzji została...rozwiń całość

   Będzin - Sosnowiec - Katowice (dobudowa 2 dodatkowych torów dla kolei aglomeracyjnej) obecnie stanęło w miejscu, na etapie wydawania decyzji środowiskowej. Procedura wydawania decyzji została zawieszona przez RDOŚ - najpewniej PKP PLK zawnioskował o to. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama