Papież Franciszek w Polsce: oficjalny program wizyty

  Papież Franciszek w Polsce: oficjalny program wizyty

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Papież Franciszek w Polsce: oficjalny program wizyty

  ©polskatimes.pl

  Znany jest już oficjalny program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce. Papież odwiedzi Polskę w dniach od 27 do 31 lipca z okazji XXXI Światowych Dni Młodzieży.
  Papież Franciszek w Polsce: oficjalny program wizyty

  ©polskatimes.pl

  W środę, 27 lipca papież Franciszek przyjeżdża do Polski. W ciągu czterodniowej pielgrzymki odwiedzi Kraków, Częstochowę i Oświęcim. Wczoraj podczas dwóch równoczesnych konferencji w Krakowie i Warszawie przedstawiono oficjalny program jego wizyty.

  Zgodnie z planem papież Franciszek do Polski przyleci w środę 27 lipca. Jego wylot z lotniska w Rzymie zaplanowano na godzinę 14. Papieski samolot powinien wylądować o godz 16 na części wojskowej, Lotniska Międzynarodowego im.
  Św. Jana Pawła II Kraków-Balice. Stąd papież przejedzie na Wawel gdzie oficjalnie przywita go prezydent RP, Andrzej Duda i przedstawiciele władz. W piątek Franciszek spotka się jeszcze z biskupami. Ojciec Święty zatrzyma się w Domu Arcybiskupa w Krakowie. Według planu po kolacji Ojciec Święty pokaże się w "Oknie Papieskim", aby pozdrowić wiernych zebranych na placu przed Domem Arcybiskupim.

  W czwartek,papież uda się Częstochowy. Na Jasnej Górze papież weźmie udział w mszy świętej z okazji 1050.rocznicy Chrztu Polski. Po południu papież wróci do Krakowa. O 17 Franciszek odbierze symboliczne klucze do miasta, a potem tramwajem wraz z niepełnosprawną młodzieżą przejedzie na Błonia. Tego dnia również po kolacji Ojciec Święty pokaże się w "Oknie Papieskim", aby pozdrowić wiernych zebranych na placu przed Domem Arcybiskupim. Na piątek papież Franciszek ma zaplanowaną wizytę w obozie Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Po południu uda się do Prokocimia, gdzie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym spotka z chorymi dziećmi i ich rodzinami. Wieczorem na krakowskich Błoniach Franciszek weźmie udział w Drodze Krzyżowej z młodzieżą.

  W sobotę papież uda się do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a później Sanktuarium św. Jana Pawła, gdzie weźmie udział w mszy z duchowieństwem. Po południu Ojciec Święty weźmie udział w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą na Kampusie Miłosierdzia. Najważniejszym punktem ostatniego dnia pobyty papieża w Polsce będzie msza święta Światowego Dnia Młodzieży na Kampusie Miłosierdzia. Po południu w Tauron Arenie papież spotka się z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży , komitetem organizacyjnym i dobroczyńcami. O 18.30 papież odleci do Rzymu.

  Program wizyty papieża Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży, przedstawiony przez organizatorów wydarzenia:

  Kraków-Jasna Góra-Oświęcim: 27-31 lipca 2016 r.

  Środa, 27 lipca:

  16.00 Przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice

  CEREMONIA POWITANIA

  17.00 Przyjazd na Wawel

  SPOTKANIE Z WŁADZAMI I Z KORPUSEM DYPLOMATYCZNYM

  17.40 WIZYTA KURTUAZYJNA U PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  18.30 KATEDRA NA WAWELU - SPOTKANIE Z BISKUPAMI POLSKIMI

  Cicha modlitwa przy Konfesji św. Stanisława, gdzie są wystawione też relikwie św. Jana Pawła II, uczczenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy za ołtarzem.
  Przemówienie Ojca Świętego

  WIECZOREM: PAŁAC ARCYBISKUPÓW KRAKOWSKICH

  Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w Oknie Papieskim, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich

  Czwartek, 28 lipca:

  07.40 Przejazd do Balic, wraz z ZATRZYMANIEM SIĘ W KLASZTORZE SIÓSTR PREZENTEK

  Przy wejściu do Kaplicy Świętych Jana Chrzciciela i Jana Apostoła będą zgromadzone siostry tej wspólnoty i niektórzy uczniowie szkół przez nie prowadzonych.
  Wspólna modlitwa w ciszy.

  09.45 Przyjazd do KLASZTORU JASNOGÓRSKIEGO

  Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu.

  10.30 MSZA ŚWIĘTA z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

  Msza Święta jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, w ramach Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski.
  Obszar Sanktuarium może pomieścić około 300 tysięcy wiernych. Koncelebrują Biskupi i liczni polscy kapłani, w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i najwyższych Władz Kraju.

  17.00 Przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia

  Na placu przed Domem arcybiskupim Prezydent Krakowa przekazuje klucze do miasta Ojcu Świętemu. W tramwaju na Błonia Papieżowi będzie towarzyszyła niepełnosprawna młodzież.

  17.15 Przyjazd na Błonia.

  Przejazd papamobile między wiernymi. Oczekuje się około 600 tysięcy młodych ludzi.

  17.30 CEREMONIA POWITANIA (ok. 1,5 godz.)

  Po kolacji Ojciec Święty ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama