Ważne
  6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im....

  6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Zgłoszenia do 25.01

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do 25 stycznia 2017 roku można zgłaszać prace do 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Tematyka nadsyłanych prac powinna mieć związek z województwem śląskim, jednak nie musi ono być tematem głównym. - Zależy nam, aby zgłaszane propozycje w najróżniejszy sposób dotykały spraw dotyczących rozwoju, mieszkańców, kultury, gospodarki i historii województwa śląskiego wraz ze zmianami, jakim jako region nieustannie ono podlega - mówi Magdalena Bochenek, organizatorka konkursu.
  6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Zgłoszenia do 25.01
  - Za najwartościowszą publikację dotyczącą województwa śląskiego marszałek województwa śląskiego funduje nagrodę w wysokości 50 tys. złotych - dodaje Magdalena Bochenek.

  Do konkursu przyjmowane będą prace, które spełniają wysokie standardy dziennikarskie pod względem formy i języka oraz dają wgląd w historię, problemy teraźniejszości i wyzwania przyszłości województwa śląskiego. Zgłaszać prace do konkursu mogą: autorzy lub redakcje wydawnictw, dzienników, czasopism, stacji radiowych, telewizyjnych, portali internetowych i kierownictwa zespołów filmowych. Poprzez prace rozumiane są: teksty prasowe, filmy, audycje radiowe i programy telewizyjne, w tym dokumentalne, oraz publikacje zamieszczane w mediach internetowych. Autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę własną i jedną współautorską. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace w języku polskim (w tym przetłumaczone na ten język).

  - Mam nadzieję, że w tym roku będzie wiele prac przygotowanych przy użyciu nowych mediów. Niekonwencjonalny i nowoczesny sposób przekazu treści z pewnością będzie atutem, choć najbardziej i tak liczy się oczywiście treść - tłumaczy Magdalena Bochenek.

  Zgłoszenia prac konkursowych należy przesyłać do 25 stycznia 2017 r. na następujący adres:

  Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice (Gabinet Rektora) - z dopiskiem „Konkurs im. K. Bochenek”.

  Inicjatorem konkursu jest śląskie środowisko dziennikarskie, które w ten sposób chce upamiętniać Krystynę Bochenek, wicemarszałek Senatu i wybitną dziennikarkę. Była ona związana przez wiele lat z Radiem Katowice, współpracowała także z telewizją i DZ. Zasłynęła z akcji i inicjatyw społecznych, promujących m.in. zdrowie i piękną polszczyznę. Była pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Dyktanda i imieninowych zjazdów Krystyn. Zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama