Katy Perry zamieniła Stadion Narodowy w arenę z kreskówki

  Katy Perry zamieniła Stadion Narodowy w arenę z kreskówki

  Paweł Gzyl

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Katy Perry wystąpiła w Polsce dwa lata temu w Kraków Tauron Arenie. Gdzie zaśpiewa następnym razem?

  Katy Perry wystąpiła w Polsce dwa lata temu w Kraków Tauron Arenie. Gdzie zaśpiewa następnym razem? ©fot. Andrzej Banaś

  Kontrowersje. W najnowszym wideoklipie amerykańskiej gwiazdy popu stołeczny obiekt podpisano jako Bingo’s Bail Bond Stadium. Polski operator nie chce jednak zadośćuczynienia.
  Katy Perry wystąpiła w Polsce dwa lata temu w Kraków Tauron Arenie. Gdzie zaśpiewa następnym razem?

  Katy Perry wystąpiła w Polsce dwa lata temu w Kraków Tauron Arenie. Gdzie zaśpiewa następnym razem? ©fot. Andrzej Banaś

  Kilka dni temu amerykańska gwiazda popu zaprezentowała swój najnowszy teledysk do piosenki „Swish Swish”, pochodzącej z wydanego w połowie roku nowego albumu „Witness”. Fabuła wideoklipu nawiązuje do słynnego filmu łączącego sceny aktorskie z animowanymi - „Kosmiczny mecz” z legendarnym koszykarzem, Michaelem Jordanem, w roli głównej.

  W wideoklipie obserwujemy również mecz gwiazd sportu, muzyki, kina i telewizji - a jedną z nich jest sama Katy Perry.
  Kilka ujęć pokazuje, że rozgrywka odbywa się na... Stadionie Narodowym w Warszawie. Charakterystyczna sylwetka obiektu otwiera zresztą cały teledysk. Arena pokazana w materiale jest przedstawiona jako Bingo’s Bail Bond Stadium.

  Wideoklip od razu zwrócił uwagę operatora stadionu, spółki PL.2012. Okazało się, że twórcy teledysku - wytwórnia Capitol i reżyser Dave Meyers - wykorzystali wizerunek obiektu bez zgody operatora. Na reakcję PL.2012 nie trzeba było długo czekać. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przedstawicielka firmy powiedziała, że w zależności od tego, jaką część stadionu ktoś chce wykorzystać, musi zapłacić od 13 do 120 tysięcy złotych. To wywołało oczywiście burzę w internecie.

  „Nie kumacie że to jest promocja jej klipu! Co to jest 120 tys. PLN dla zachodniego inwestora. Nic” - irytował się jeden z internautów w serwisie Onet. „A co to za promocja skoro 99,9999% ludzi na świecie, którzy zobaczą ten teledysk nigdy się nie dowie, że to stadion w Warszawie? Katy Perry powinna podpisać ten stadion prawdziwą nazwą albo zapłacić za wykorzystanie wizerunku” - oponował drugi.

  Kiedy wydawało się, że amerykańska wytwórnia będzie musiała wysupłać 120 tys. zł otychza wykorzystanie wizerunku Stadionu Narodowego, okazało się, że firma PL.2012 nie będzie jednak wnosić sprawy do sądu.

  - Wizerunek PGE Narodowego jest chroniony prawem, a poszczególne elementy, jak znaki graficzne czy nazwa areny, są zastrzeżone. Niemniej jednak w tym przypadku mamy do czynienia z walorami promocyjnymi, dlatego też mamy nadzieję, że Katy Perry wystąpi niebawem na PGE Narodowym dla polskiej publiczności - mówi Monika Borzdyńska, dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PL.2012.

  Reprezentujący Katy Perry w Polsce koncern Universal nie zabrał głosu.

  WIDEO: Katy Perry dzięki krótkiej fryzurze czuje się wyzwolona seksualnie

  Źródło:Cover Video

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coś się Kochanym Towarzyszom Redaktorom w głowach pomieszło

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Czy dział „kultura” jest rzeczywiście właściwym miejscem dla takich „njusów” ???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo