Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im....

  Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do 25 stycznia 2017 roku można zgłaszać prace do 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Tematyka nadsyłanych prac powinna mieć związek z województwem śląskim, jednak nie musi ono być tematem głównym.
  Ubiegłorocznym laureatem nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek był Alojzy Lysko.

  Ubiegłorocznym laureatem nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek był Alojzy Lysko. ©Maciej Gapiński

  - Zależy nam, aby zgłaszane propozycje w najróżniejszy sposób dotykały spraw dotyczących rozwoju, mieszkańców, kultury, gospodarki i historii województwa śląskiego wraz ze zmianami, jakim jako region nieustannie ono podlega - mówi Magdalena Bochenek, organizatorka konkursu. - Za najwartościowszą publikację dotyczącą województwa śląskiego marszałek województwa śląskiego funduje nagrodę w wysokości 50 tys. złotych - dodaje.

  Do konkursu przyjmowane będą prace, które spełniają wysokie standardy dziennikarskie pod względem formy i języka oraz dają wgląd w historię, problemy teraźniejszości i wyzwania przyszłości województwa śląskiego. Zgłaszać prace do konkursu mogą: autorzy lub redakcje wydawnictw, dzienników, czasopism, stacji radiowych, telewizyjnych, portali internetowych i kierownictwa zespołów filmowych.
  Poprzez prace rozumiane są: teksty prasowe, filmy, audycje radiowe i programy telewizyjne, w tym dokumentalne oraz publikacje zamieszczane w mediach internetowych. Autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę własną i jedną współautorką. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace w języku polskim (w tym przetłumaczone na ten język).

  - Mam nadzieję, że w tym roku będzie wiele prac przygotowanych przy użyciu nowych mediów. Niekonwencjonalny i nowoczesny sposób przekazu treści z pewnością będzie atutem, choć najbardziej i tak liczy się oczywiście treść - tłumaczy Magdalena Bochenek.

  Zgłoszenia prac konkursowych należy przesyłać do 25 stycznia 2017 r. na następujący adres: Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice (Gabinet Rektora) - z dopiskiem „Konkurs im. K. Bochenek”.

  Inicjatorem konkursu jest śląskie środowisko dziennikarskie, które w ten sposób chce upamiętniać Krystynę Bochenek, wicemarszałek Senatu i wybitną dziennikarkę. Była ona związana przez wiele lat z Radiem Katowice, współpracowała także z telewizją i DZ. Zasłynęła z akcji i inicjatyw społecznych promujących m.in. zdrowie i piękną polszczyznę. Była pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Dyktanda i imieninowych zjazdów Krystyn. Zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama