Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée ZDJĘCIA

  Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée
  1/7
  przejdź do galerii

  Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée ©arc.

  Balet zespołu „Śląsk” rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Będzie tam występował od 17 marca do 9 kwietnia. Do kraju wróci dopiero 11 kwietnia. Artyści wystąpią w ramach Festival of Nations – odbywającego się corocznie w Dollywood Theme Park w stanie Tennessee.
  Co prawda nie jest to pierwsze tournée śląskich artystów w Ameryce. Zespół występował tam już czternaście razy. Jak mówią przedstawiciele „Śląska", już rok temu balet uczestniczył w podobnej imprezie. Wówczas brał udział w projekcie Silver Dollar City World Fest w Branson.

  Ubiegłoroczna podróż przyniosła liczne sukcesy. To dzięki nim balet zespołu został zaproszony do udziału w kolejnym amerykańskim festiwalu kultury narodów.
  Podczas tegorocznej edycji Dollywood Festival of Nations amerykańska publiczność pozna artystów reprezentujących m.in. Afrykę, Amerykę Południową oraz Europę, wśród nich Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz artystów z Irlandii, Szwajcarii i Szkocji.

  Amerykański festiwal trwa niemal miesiąc. „Śląsk” zaprezentuje się tam jako pierwszy przedstawiciel polskiej kultury. Jak zapowiadają członkowie zespołu przybliży amerykańskiej publiczności polskie tańce ludowe i narodowe podczas licznych koncertów. Dodatkowo, przed każdym koncertem zostanie zaprezentowany film promujący Polskę, przybliżający widzom nasz kraj.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   What's it for a country group - this Slask?

   Joe Krepel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   .......Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée ........
   A kej zrobi „Śląsk" tournee zagraniczne za Brynicom, coby pokozac, jak to te "sloncke stroje" podobne som do krakowiackich?
   A tyn...rozwiń całość

   .......Zespół „Śląsk" rusza na międzynarodowe tournée ........
   A kej zrobi „Śląsk" tournee zagraniczne za Brynicom, coby pokozac, jak to te "sloncke stroje" podobne som do krakowiackich?
   A tyn Dolly Fesival we wiosce Branson TN znany je ze Rodeo Circus i dobrego jodua (...The Most Fun Place to Eat in Branson! Celebrate the American Spirit with inspiring world-class performances at Dolly Parton’s Dixie Stampede Dinner Attraction...).
   Mozno prziwiezom jakojs dobro recepta na grillowany steak!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama