Książki na wakacje: Ciekawe skrzydlate światy - pszczół oraz...

  Książki na wakacje: Ciekawe skrzydlate światy - pszczół oraz samolotów

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  „Opowiem ci, mamo” to cykl książek dla najmłodszych czytelników wydawany przez Naszą Księgarnię. Pomaga poznać i zrozumieć otaczający świat.
  Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód”. Nasza Księgarnia; oprawa twarda, stron 28, cena 39,90 zł

  Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód”. Nasza Księgarnia; oprawa twarda, stron 28, cena 39,90 zł ©mat. prasowe

  Jeżeli chcemy wyrobić w dzieciach nawyk czytania książek, trzeba je do nich zachęcać od najmłodszych lat, także podczas wakacji. Z myślą o takich czytelnikach polecamy dwie pozycje wydane przez Naszą Księgarnię.

  Pierwsza - Katarzyny Bajerowicz i Marcina Brykczyńskiego „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód”, to opowieść o najważniejszych owadach świata i „cudzie” powstawania miodu. Ile oczu ma pszczoła? Do czego potrzebny jej grzebyczek? W jaki sposób transportuje nektar do ula? Skąd się biorą owoce - tych i wielu innych ciekawych rzeczy dowiaduje się mały czytelnik (i nie tylko). Jest w tej książeczce m.in. rysunek pokazujący budowę pszczoły z jej najważniejszym, budzącym prawdziwy strach orężem - żądłem.


  Dzięki wielobarwnym ilustracjom pełnym licznych detali można z tą książką spędzić wiele godzin, bo nadaje się ona nie tylko do czytania, lecz także do oglądania, zgadywania i opowiadania. Rozwija wiedzę na temat przyrody, ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną „ekologiczną” lekcją: znakomicie opowiada o niezwykłym procesie zapylania kwiatów, czyli o współpracy między tak różnymi organizmami, jak owady i rośliny.

  Druga pozycja - Artura Nowickiego i Marcina Brykczyńskiego „Opowiem ci, mamo, co robią samoloty” - to nie tylko pozycja dla najmłodszych fanów samolotów. Narysowana z humorem przez Artura Nowickiego, pozwala się wybrać w pasjonującą podniebną podróż i poznać bogaty świat odrzutowców, myśliwców, helikopterów i innych aeroplanów. Książka ćwiczy spostrzegawczość, a ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego. Sztywne kartki pozwalają przetrwać wielokrotne przeglądanie.

  Jadwiga Jenczelewska,
  dziennikarka DZ


  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama