Rekordowa frekwencja na 8. Warszawskich Targach Książki - 75...

  Rekordowa frekwencja na 8. Warszawskich Targach Książki - 75 tysięcy osób. Było prawie 800 wystawców

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  8. Warszwskie Targi Książki
  1/15
  przejdź do galerii

  8. Warszwskie Targi Książki ©Maria Olecha

  Prawie 800 wystawców z 32 krajów, ponad tysiąc autorów, tłumaczy i ilustratorów, 1,5 tys. spotkań autorskich, warsztatów i pnaeli dyskusyjnych. I wreszcie ta najważniejsza liczba - ponad 75 tysięcy odwiedzających. Tak prezentują się statystyki 8. Warszawskich Targów Książki, które odbyły się od 18 do 21 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
  Gościem honorowym tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki były Niemcy. Ich 220-metrowe stoisko było sceną prezentacji ponad 800 tytułów z 66 wydawnictw i instytucji.

  Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że dzięki spotkaniom z Hertą Müller i Charlotte Link oraz 10 innymi niemieckimi autorkami i autorami, polska publiczność miała okazję bliżej przyjrzeć się różnorodności niemieckiej kultury książki.


  Na warszawskich Targach Książki byli wystawcy z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

  - Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1500 pozycjach programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, nagrodach literackich i branżowych, konkursach i wystawach - mówią organizatorzy Warszawskich Targów Książki. - Szacujemy, że w tym roku od 18 do 21 maja odwiedziło nas 75 tysięcy osób - dodają.

  Z oferty edukacyjnej 8. WTK skorzystało bezpłatnie ponad 300 przedszkoli i szkół. - Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych 9 tysięcy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami - wyliczają organizatorzy.

  Dziewiąta edycja Warszawskich Targów Książki odbędzie się od 17-20 maja 2018 roku. Jednak jeszcze w tym roku będzie kilka dużych wydarzeń targowych z książką w roli głównej. Najbliższe to plener literacki „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie, który odbędzie się od 30 czerwca do 2 lipca. Pod koniec lipca, od 28-30 lipca zaplanowano Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Z kolei Targi Książki w Krakowie, najstarsze w Polsce, będą w tym roku od 26 do 29 października. A w listopadzie, od 10-12 listopada. 3. Śląskie Targi Książki w Katowicach. Będą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama