Casting w Katowicach: Smarzowski kręci nowy film. Będzie o...

  Casting w Katowicach: Smarzowski kręci nowy film. Będzie o Kościele katolickim

  Krzysztof Leśniak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wojciech Smarzowski
  1/8
  przejdź do galerii

  Wojciech Smarzowski ©arc

  Wojciech Smarzowski pracuje nad filmem, który przybliży reformę Kościoła w Polsce. Obraz poruszy bardzo niewygodne dla Kościoła sprawy, w tym problem pedofilii. Statystami w filmie będą głównie katowiczanie.
  Film nosi tytuł "3" i jest reklamowany jako "współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniu". Ma to być mocny i szokujący obraz, który dotknie niewygodnych dla Kościoła spraw, w tym problemu pedofilii. Film może okazać się polską wersją nagrodzonego Oscarem filmu "Spotlight", który ukazywał kulisy największego skandalu w historii Kościoła katolickiego w USA.

  - Nikt nie zrobi u nas śledztwa, jakie pokazał film Spotlight.
  Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody - powiedział reżyser w rozmowie z Gazetą Wyborczą.  Produkowany właśnie film autora słynnej "Drogówki" nie jest jego pierwszym dziełem podejmującym krytykę Kościoła katolickiego. Po obsypanym nagrodami "Wołyniu" reżyser stworzył bowiem krótkometrażowego "Księdza" dla platformy Showmax. Obraz choć nie był typowym antyklerykalnym paszkwilem, to jednak w subtelny sposób wbijał szpilki w instytucję Kościoła.

  Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego powstanie w Czechach i Krakowie. Występujący w nim statyści pochodzą głównie z Katowic.
  - Do 1 sierpnia zdjęcia będą odbywać się w Czechach, później plan przeniesie się do Krakowa. Produkcja potrwa do końca sierpnia. Osoby chętne do roli statystów mogą się do nas zgłaszać do poniedziałku - mówi Tomasz Katan z katowickiego ABM Studio, które prowadzi casting do produkcji.


  Casting w Katowicach - jak się zgłosić?

  Twórcy filmu wciąż potrzebują statystów. Poszukiwane są osoby, które ukończyły 16 lat, w szczególności osoby po 40 roku życia. Casting prowadzi Studio ABM Katowice - tel. 607 788 700. Casting potrwa do poniedziałku.
  Zobacz galerię
  W obsadzie znajdą się ulubieni aktorzy Smarzowskiego: Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz. W filmie zagra też Jacek Braciak, Iza Kuna oraz, po raz pierwszy u Smarzowskiego, Janusz Gajos. Obsada z pewnością jeszcze wzrośnie, lecz na razie nie są znane inne nazwiska. Jednocześnie twórca pracuje nad serialem, który opowie o Piastach i ma przedstawić początki Państwa Polskiego.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WÓŁyń

   777 (gość)

   Zgłoś / 2 / 1

   LIBER CELEBRYCIO ZWIESDA Arkadiusz Jakubik

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo