Ważne
  Ostro na łódzkiej lewicy. Dariusz Joński kandydatem na...

  Ostro na łódzkiej lewicy. Dariusz Joński kandydatem na prezydenta Łodzi?

  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Czy Dariusz Joński, były poseł i były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wystartuje w wyborach na prezydenta Łodzi?
  Gdyby Dariusz Joński wystartował w wyborach prezydenckich w Łodzi mógłby odebrać głosy prezydent Hannie Zdanowskiej

  Gdyby Dariusz Joński wystartował w wyborach prezydenckich w Łodzi mógłby odebrać głosy prezydent Hannie Zdanowskiej ©Krzysztof Szymczak

  Dariusz Joński nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Łodzi, ale woli raczej mówić, o stworzeniu na łódzkiej lewicy przed wyborami bloku, który będzie alternatywą dla SLD. Prawdziwym hitem byłoby jednak poparcie Jońskiego przez skrajnie lewicową Partię Razem. Rozmowy między Razem i Inicjatywą Polską, której Joński jest współliderem, tajemnicą nie są, a w Łodzi krąży już kuluarowa informacja, że Razem się z Jońskim dogadało co do poparcia go w wyborach na prezydenta miasta. Obie strony jednak dementują.

  - Rozmawiamy o wspólnym bloku na lewicy, a nie chodzi tylko o Razem, ale także inne środowiska - komentuje Joński. - I myślę, że się dogadamy. Ja nie ukrywam, że rozważam start na prezydenta Łodzi, ale gdy się ostatecznie porozumiemy, to wtedy dopiero ustalimy, kto byłby kandydatem optymalnym.

  Mateusz Mirys z łódzkiego Razem ucina pytania: - Odbyliśmy kilka spotkań, ale nie jest to jeszcze etap rozmów na temat kandydata.

  Gdyby Razem stanęło za Jońskim, byłby to prawdziwy polityczny hit. Jeszcze przecież niedawno to właśnie w Jońskim lider Razem Adrian Zandberg widział patologię polskiej polityki

  Lider Razem podkreślał, że SLD którego rzecznikiem był Joński, budowane było tylko w oparciu o znane twarze: „To jest kwestia struktury, która wychowuje kolejne pokolenia Dariuszów Jońskich. Z Dariuszami Jońskimi raczej nie wyobrażamy sobie przestrzeni do współdziałania.” - mówił jeszcze dwa lata temu Zandberg.

  Tymczasem Joński SLD opuścił i ma już nowe polityczne życie. Inicjatywa Polska z partnerami zbiera już podpisy pod drugą obywatelską uchwałą, zapowiada walkę o budowę pomnika łódzkich włókniarek, a ostatnio na zaproszenie Inicjatywy Polskiej bawił w Łodzi były premier Włodzimierz Cimoszewicz, co musiało zaboleć łódzkie SLD.

  Zresztą Joński swą aktywnością budzi ostatnio szczerą irytację w Sojuszu.

  - Dariusz Joński, nie żałuję, że odszedłeś z SLD! - pisała ostatnio na Facebooku Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceszefowa klubu łódzkich radnych SLD. - Mówisz o nowej epoce, nowych, poważnych politykach, o wiarygodności? A ja mówię dosyć (…). Dzisiaj bronisz praw kobiecych, a jeszcze niedawno mówiłeś: „Minister Sportu Joanna Mucha powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą, a potem swoim dzieckiem”; Dzisiaj zbierasz podpisy pod pomnikiem łódzkich włókniarek, a mogłeś to zrobić jako szef województwa, kiedy taka uchwała była przyjęta do realizacji przez SLD. (…) Szanuj ludzi; w tym członków SLD, bo wielu z nich przyczyniło się do twojego zaistnienia w polityce”.

  Sytuacja jest o tyle ciekawa, że SLD ostatnio lekko wspięło się w sondażach, natomiast Inicjatywy Polskiej w ogóle w nich nie widać. Z drugiej jednak strony ewentualna kandydatura Jońskiego mogłaby w wyborach na prezydenta nieco zamieszać, bo nie jest pewne, czy swego kandydata wystawi SLD. W SLD niektórzy mówią o wspólnych listach z PO, ale na razie niezbyt głośno. Wspólny start miałby zostać uzasadniony m.in. potrzebą zbudowania szerszego frontu przeciw PiS. Oficjalnej decyzji w tej sprawie jednak jeszcze nie ma.

  Czytaj także

   Komentarze (29)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za bzdura

   Iwo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wygląda na fałszywe przecieki z UMŁ - warto weryfikować takie źródła i nie pisać głupot.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Twarz myślą nie skażona

   Trollo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Uczciwie dnia nie przepracował. Do uczciwej pracy się weź Daruś. Do montowni idź popracować albo do callcenter zamiast jako urzędas.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowa twarz?

   Aetius (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   No jeśli to ma być twarz nowej lewicy w Łodzi to jestem pod wrażeniem ;D Facet, który nic sobą nie reprezentuje, ma w pełni płynne poglądy (jak widać chociażby z wypowiedzi w tym artykule), ale za...rozwiń całość

   No jeśli to ma być twarz nowej lewicy w Łodzi to jestem pod wrażeniem ;D Facet, który nic sobą nie reprezentuje, ma w pełni płynne poglądy (jak widać chociażby z wypowiedzi w tym artykule), ale za to potrafi się przykleić do kogo trzeba i potrafił się szybko i bezczelnie wspinać po partyjnej drabince, aż do momentu, kiedy ta się zawaliła. Powodzenia, Partio Razem :Dzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komuchy

   pierdolone (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Ostoja pedalstwa i innych zboczeń nic więcej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Srawica nie lewica.

   Joński, czego ceny chesz jeszcze podnieść. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SLD nie lewica. a Inicjatywa Polska no cóż... niedaleko pada jabłko od jabłoni

   Edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Ostatnie spotkanie z W. Cimoszewicz zorganizowane przez Inicjatywę Polską nie miało nic wspólnego z wartościami lewicowymi. Wychwalanie rozwoju gospodarczego ponad ludzi i oferowanie przenośnych...rozwiń całość

   Ostatnie spotkanie z W. Cimoszewicz zorganizowane przez Inicjatywę Polską nie miało nic wspólnego z wartościami lewicowymi. Wychwalanie rozwoju gospodarczego ponad ludzi i oferowanie przenośnych domów dla uchodźców, w zamian za pozostanie tuż przy strefie zagrożenia z której uciekli, jest bliższe prawicowym liberałom a nie Lewicowemu elektoratowi.

   Niestety ale SLD nie lewica, a Inicjatywa Polska no cóż... niedaleko pada jabłko od jabłonizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dariusz Joński porażką polskiej polityki

   X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 1

   Dariusz Joński musi być jeszcze bardziej oderwany od rzeczywistości niż Kaczyński, jeśli uważa że Razem go poprze i jeszcze zostanie kandydatem lewicy .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Joński prezydentem chyba żart!

   Busieka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Czyżby to był sondaż lewicy jakie szanse na prezydenturę w Łodzi ma p.Joński ? Więc odpowiadam znikomy 3-4 % nie więcej, odpadnie i poniesie sromotną porażkę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Max

   Joński jak tam pozostali alkoholicy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Co u nich?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech startuje

   chomik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Chętnie zobaczę jak zostanie zmiażdżony przez H. Zdanowską.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama