Petru w Krakowie. "Platforma przebija się z PiS"

  Petru w Krakowie. "Platforma przebija się z PiS"

  Wojciech Knap

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  ©Piotr Smolinski

  Grzegorz Filipek, politolog po UJ, wieloletni dyrektor marketingu w Oknoplaście, obecnie prowadzący własne firmy: marketingową oraz edukacyjną, został przewodniczącym Nowoczesnej w Małopolsce. Wybrany został na sobotniej konwencji partii w Krakowie. Był jedynym kandydatem na fotel przewodniczącego. Głosowało za nim 108 osób, dwie powiedziały mu „nie”, dwie wstrzymały się od głosu, w tym on. Filipek dotychczas był koordynatorem partii w Krakowie.

  ©Piotr Smolinski

  Gościem krakowskiej konwencji wyborczej .Nowoczesnej był jej przywódca Ryszard Petru. - Nasz lider uczestniczył tylko w konwencji w swoim regionie (Mazowszu) oraz był na naszej - chwali się Grzegorz Filipek.

  W trakcie konwencji Petru zapowiedział, że dzisiaj jego stronnictwo zaprezentuje propozycje, które stanowić mają alternatywę dla rządowego programu „500+”. Propozycje gabinetu Beaty Szydło określił jako „nieskuteczne i socjalne”, których skutkiem będzie marnowanie pieniędzy publicznych. Nowoczesna ma w Sejmie głosować przeciw projektowi rządowemu, choć wcześniej zgłosi do niego poprawki, m.in. wyłączające z „500+” rodziny, których dochód na jedną osobę przekracza 2,5 tys. zł.

  Ofertę Nowoczesnej jej lider nazwał „całościową”. Zapowiadał, że jego stronnictwo skupi się na rozwiązaniu problemu mieszkaniowego oraz pracy dla matek powracających do aktywności zawodowej po urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  Przekonywał, że zamiast programu 500+ państwo powinno wspierać młodych ludzi zakładających rodziny, m.in. przez dofinansowywanie zakupu mieszkań. Nowoczesna zaprezentuje też rozwiązania dotyczące łączenia pracy z wychowaniem dzieci.

  Większe pieniądze partia Ryszarda Petru chciałaby przeznaczyć na żłobki i przedszkola, a także na stworzenie systemu szkoleń dla kobiet wracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. - Proponujemy system na wzór skandynawski, dający kobietom możliwość łączenia wychowywania dzieci z aktywnością zawodową - mówił Petru w Krakowie.
  Lider Nowoczesnej straszył, że po wprowadzeniu podatku obrotowego od sklepów - autorstwa PiS - część firm stanie się nierentowna, a sprzedawcy tracić będą pracę. Na konferencji Petru wystąpił z Karoliną Kapustą, właścicielką rodzinnego sklepu w Zielonkach. - Po przeliczeniu podatku, który PiS chce nałożyć na sklepy franczyzowe, będę musiała zwolnić co najmniej dwie osoby z ośmiu, które zatrudniam - mówiła Karolina Kapusta.

  Petru kpił również z PO, która chce dać 500 zł na każde dziecko, bez żadnych kryteriów. - Platforma przebija się z PiS, kto da więcej - narzekał, podkreślając, że to droga do nikąd: - Niedługo ktoś zaproponuje nie 500, a 1000 zł - wieszczył.
  Szef Nowoczesnej twierdził, że do jego partii garną się ludzie z PO, Palikota, SLD, Korwina-Mikkego. Zapewnił przy tym, że jego stronnictwo nie zamierza prowadzić masowej rekrutacji. - Nie chcemy, by przystępowały do nas osoby, które skakały między partiami politycznymi - mówił, choć zaznaczył, że pojedyncze, „sensowne” osoby, mające za sobą partyjną przeszłość, przyjmie do Nowoczesnej.

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mamy historyczne wydarzenie!!!!

   mycka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

   na naszych oczach powstała nowoczosnkowa sekta,wcześniej były upadłe sitły UW,UD,PO ,teraz antypolscy sitwiarze instalują nową sektę za pieniądze obcych,aby doić GOJI-Polaków,te kanalie tego nawet...rozwiń całość

   na naszych oczach powstała nowoczosnkowa sekta,wcześniej były upadłe sitły UW,UD,PO ,teraz antypolscy sitwiarze instalują nową sektę za pieniądze obcych,aby doić GOJI-Polaków,te kanalie tego nawet nie kryjazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hm

   gmbh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Petru musi odejść.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAK JAK JEGO ŁOJCIEC

   777 ELITY POLACKIE RPO rzeczNIK PO PEŁO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   WuC LEMINGOLANDU BALLCEREK.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   IDZE BALAMUTO PIERUNSKI SDAKZES PRZYSZEDL

   ted (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Petru kup se obwazanka i spinadaj pendolino do Wsiawki. Bo jak nie to ci Krakusy pomoga, ino juz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   GRU

   Dąbie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   GRU

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POtru-Swetru

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

   wot, ruskij durak i swołocz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swetru

   wyp....aj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

   "państwo powinno wspierać młodych ludzi zakładających rodziny, m.in. przez dofinansowywanie zakupu mieszkań" - czyli znowu wszyscy powinni dopłacać bankom i deweloperom jak w MdM i RnS


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   mm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   W tłumaczeniu z lewackiego (przepraszam Nowoczesnego) na Polski: państwo powinno wspierać banki i deweloperów drenując młodych zakładających rodziny z ich kapitału.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adieu

   Ihor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 4

   Petruwicz w Krakowie jak Lenin w Poroninie? A pocóż a pocóż on tak gna za szmalem, za szmalem się pcha, ,... A spada, a spadaj stąd jak najdalej boś cwaniak i oszust i każdy to wie

   ...u

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Warto wiedzieć

   Klex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 1

   "Okazuje się, że współpracownik .Nowoczesnej był rzecznikiem fundacji Pro Civili założonej przez byłych oficerów WSI. Organizacji nie bez przyczyny nazywanej „długim ramieniem Moskwy”. "...rozwiń całość

   "Okazuje się, że współpracownik .Nowoczesnej był rzecznikiem fundacji Pro Civili założonej przez byłych oficerów WSI. Organizacji nie bez przyczyny nazywanej „długim ramieniem Moskwy”. "
   http://parezja.pl/bliski-wspolpracownik-petru-powiazany-wsi/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sługus bankowcow

   lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 3

   dla petru to najlepiej jak 500zł wpłacic do banku
   i koniecznie niemieckiego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MIEJSKI CWANIACZEK

   PIT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 3

   JAK NA NIEGO PATRZE TO PRZYPOMINA MI TAKIEGO MIEJSKIEGO CWANIACZKA, A TAK NA SERIO TO UCZEN BALCEROWICZA A BALCEROWICZ TAK ZREFORMOWAL GOSPODARKE ZE BEZROBOCIE SIEGLO GRUBO POWYZEJ 20 PROCENT TO JA...rozwiń całość

   JAK NA NIEGO PATRZE TO PRZYPOMINA MI TAKIEGO MIEJSKIEGO CWANIACZKA, A TAK NA SERIO TO UCZEN BALCEROWICZA A BALCEROWICZ TAK ZREFORMOWAL GOSPODARKE ZE BEZROBOCIE SIEGLO GRUBO POWYZEJ 20 PROCENT TO JA DZIEKUJE ZA TAKIEGO LANSIARZAzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama