Chorzów: Zespół Szkół Technicznych nr 2 do likwidacji....

  Chorzów: Zespół Szkół Technicznych nr 2 do likwidacji. Uczniowie protestują

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chorzów: Zespół Szkół Technicznych nr 2 do likwidacji. Uczniowie protestują
  1/9
  przejdź do galerii
  Do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkól Technicznych nr 2 doszło smutna wiadomość. Ich szkoła ma zostać rozwiązana. W jej miejsce planowane jest przeniesienie Zespołu Szkół Budowlanych, który obecnie mieści się w budynku przy ul. Narutowicza 5. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych nr 2 są przeciwni takim zmianom.
  W czwartek, 2 lutego, miejscy radni będą glosować nad uchwałą w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko przy ul. Powstańców 6a w Chorzowie oraz zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu- Technikum Samochodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2.

  Szkoła miałaby zostać rozwiązana 31 sierpnia 2017 roku. Do budynku Zespołu Szkół Technicznych nr 2 miałby zostać przeniesiony Zespół Szkół Budowlanych im.
  K.K. Baczyńskiego, który obecnie mieści się przy ul. Narutowicza 5. W uzasadnieniu jakie otrzymała szkoła w tej sprawie wyjaśnione jest, że podjęcie uchwały w tej sprawie jest konieczne z uwagi na planowane zmiany w sieci szkół ponadgimnazjalnych, m.in. przeniesieniem z dniem 1 września 2017 r. Zespołu Szkół Budowlanych do budynku przy ul. Powstańców 6a.

  - Jesteśmy przeciwni takiej zmianie. Nie ma do tego podstaw. W uzasadnieniu czytamy, że szkoła się nie rozwija i brakuje dobrej promocji. To wszystko to nie prawda, sama od trzech lat organizuję targi dla gimnazjalistów w naszej szkoły. U nas wystawiają się także inne szkoły podczas targów. Prężnie działa u nas wolontariat - podkreśla Magdalena Kubissa, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie.

  ZOBACZ TAKŻE: Reforma edukacji: Znamy treść pytania referendalnego. Rusza zbiórka podpisów [MAPA ZMIAN]

  Po przeniesieniu Zespołu Szkół Budowlanych do budynku przy ul. Powstańców 6a, uczniowie klas technikum w różnych zawodach mają realizować kształcenie w ramach Technikum Budowalnego, natomiast uczniowie klas wielozawodowych i budowlanych będą kształcić sie w ramach Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 (po przekształceniu w wyniku wprowadzanej reformy - Branżowej Szkoły 1 stopnia).

  Uczniowie mają kontynuować edukację w tych samych zawodach i w tych samych oddziałach klasowych w jednym zespole. W uzasadnieniu o rozwiązaniu Zespołu Szkół Technicznych można też przeczytać, że szkoła nie prowadzi widocznych efektów współpracy z pracodawcami w obszarze technikum samochodowego.

  Z tym uzasadnieniem nie zgodzili się liczni właściciele warsztatów z Chorzowa i pobliskich miast, a zarazem absolwenci Zespołu Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko, którzy przyszli dziś protestować przeciwko rozwiązaniu szkoły.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mateusz

   Mateusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Powiem tak Nie ma P Stosza Nie ma starej gwardi Nie ma Tam nic A i zapomniał bym O pani Wice derektor chemia wymiatała :) :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie czasy

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Niech się cieszą, że szkoła zmieni tylko szyld, nauczyciele utrzymają przecież pracę a profile klas, jak i same klasy zostaną utrzymane. Batko dawno powinno zostać zlikwidowane i dziwię się, że...rozwiń całość

   Niech się cieszą, że szkoła zmieni tylko szyld, nauczyciele utrzymają przecież pracę a profile klas, jak i same klasy zostaną utrzymane. Batko dawno powinno zostać zlikwidowane i dziwię się, że dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł. W końcu innych uczniów przestanie się straszyć, że jak nie będą się uczyć to przeniosą ich do Batko. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masakra

   Johan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   nie normalne ! ! ! budowlana to sama patola ! do tej szkoly decyduje kolejnosc zgloszen ! z tego co pamietam to kazdy kto nikaj sie nie dostal to szedl do budowlany ! ! ! a teraz chca ja przeniesc...rozwiń całość

   nie normalne ! ! ! budowlana to sama patola ! do tej szkoly decyduje kolejnosc zgloszen ! z tego co pamietam to kazdy kto nikaj sie nie dostal to szedl do budowlany ! ! ! a teraz chca ja przeniesc w miejsce Batko ?? to jest jakas pomylka i wstyd ! ! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "budowlanka"

   Gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Budowlanka przez ostatnie lata bardzo się poprawiła, szkoła prosferuje znakomicie, posiada bardzo doświadczone i sympatyczne grono pedagogiczne, a uczniowie nie boją się nauki i widać to po...rozwiń całość

   Budowlanka przez ostatnie lata bardzo się poprawiła, szkoła prosferuje znakomicie, posiada bardzo doświadczone i sympatyczne grono pedagogiczne, a uczniowie nie boją się nauki i widać to po wynikach egzaminów maturalnych oraz zawodowych :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ta szkoła

   Jorguś z Michałkowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   kończoł moj syn. Dzisioj je kierownikiym w państwowy firmie i zarzondzo grupom 35 ludzi. Do tyj szkoły trefioł bez cufal a terozki niy doł by pedzieć na nia złego słowa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama