Dotacje dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników...

  Dotacje dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników od 175 do 770 złotych

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na zakup podręczników można dostać dotację. Jak dostać pieniądze na podręczniki dla niepełnosprawnych uczniów?

  Na zakup podręczników można dostać dotację. Jak dostać pieniądze na podręczniki dla niepełnosprawnych uczniów? ©Anatol Chomicz

  Jak dostać pieniądze na podręczniki dla niepełnosprawnych uczniów? Uwaga rodzice niepełnosprawnych uczniów! Możecie starać się do dotację na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla swoich dzieci. Kwota dotacji to od 175 do 770 złotych.
  Na zakup podręczników można dostać dotację. Jak dostać pieniądze na podręczniki dla niepełnosprawnych uczniów?

  Na zakup podręczników można dostać dotację. Jak dostać pieniądze na podręczniki dla niepełnosprawnych uczniów? ©Anatol Chomicz

  Od 175 do 770 złotych dotacji do zakupu podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych mogą otrzymać rodzice dzieci niepełnosprawnych. W Śląskiem z rządowego programu „Wyprawka szkolna“ może skorzystać ponad 7 tys. uczniów. To pierwszy rok, kiedy programem objęci są jedynie uczniowie niepełnosprawni.

  Jak tłumaczą w MEN, zmiany wynikają z stopniowego wprowadzania do szkół bezpłatnych podręczników i dotacji na ich zakup. Dlatego w tym roku wsparcie kierowane jest wyłącznie do uczniów niepełnosprawnych z roczników niekorzystających ze „szkolnych“ podręczników.

  Z „Wyprawki“ skorzystać mogą uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełno- sprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

  Pomoc udzielana jest niezależnie od dochodu. Wysokość wsparcia zależy od rodzaju i stopnia niepełnosprawności oraz poziomu i typu szkoły, do której będzie uczęszczał młody człowiek. Konieczne jest dołączenie do wniosku kopii orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

  Dokumenty należy złożyć do dyrektora szkoły, do której będzie chodził uczeń w terminie, który każda z gmin ustala indywidualnie. Zrobić to mogą rodzice, opiekunowie prawni, dyrektor szkoły czy nauczyciel, pracownik socjalny czy sam uczeń, kiedy jest pełnoletni. Podstawą do zwrotu jest wystawiona imiennie na ucznia czy rodzica faktura VAT, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie. Pieniądze powinny trafić na konto zakwalifikowanych osób do 18 listopada. Wsparcie nie dotyczy zwrotu za zakup ćwiczeniówek, atlasów czy słowników.

  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama