Referendum szkolne dla Rybnika, Żor i powiatu...

  Referendum szkolne dla Rybnika, Żor i powiatu wodzisławsiego. Będą zbierać podpisy!

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Referendum szkolne dla Rybnika, Żor i powiatu wodzisławsiego. Będą zbierać podpisy!
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Polska Press

  Dziś poseł Marek Krząkała i prezes ZNP w Rybniku Kazimierz Piekarz organizują wspólną konferencję. Spotkanie będzie inicjowało akcję zbierania podpisów pod referendum szkolne dla Rybnika, Żor, powiatu rybnickiego oraz wodzisławskiego.

  Referendum szkolne dla Rybnika, Żor i powiatu wodzisławsiego. Będą zbierać podpisy!  Komitet Referendalny dla Rybnika i powiatu rybnickiego, Wodzisławia i powiatu wodzisławskiego oraz Żor został zawiązany 31 stycznia 2017 roku i ma charakter otwarty. - Obywatelskie referendum ma sens, bo jeszcze możemy zatrzymać niedobrą reformę edukacji! - przekonują inicjatorzy.

  - "Edukacja to szczególny obszar życia społecznego, ważny dla wszystkich Polek i Polaków.

  Każda zmiana w oświacie wymaga rzeczowego uzasadnienia opartego na badaniach naukowych. W przypadku reformy minister edukacji Anny Zalewskiej brakuje rzetelnej analizy stanu polskiej oświaty, merytorycznego uzasadnienia dla wdrażanych zmian.
  Zmiany w przyjętym kształcie zagrażają wszechstronnemu rozwojowi młodego pokolenia Polaków.
  Polska oświata potrzebuje reform, które nie wprowadzają chaosu, tylko dają szansę na zmiany, jakie rzeczywiście są oczekiwane i potrzebne" - piszą inicjatorzy.

  Argumenty dla rodziców wysuwane przez inicjatorów referendum szkolnego dla Rybnika, Żor, pow. rybnickiego i wodzisławskiego

  * Zmiany w oświacie powinny być wprowadzane od początku cyklu edukacyjnego. Reforma wprowadza zmiany struktury szkolnej dla dzieci będących obecnie w klasie szóstej. To oznacz, że ten – i dwa kolejne – roczniki nie opanują całości materiału

  przewidzianego w obowiązkowym kształceniu ogólnym z uwagi na zmianę podstawy programowej w trakcie cyklu edukacyjnego.

  * Ministerstwo Edukacji do dzisiaj nie upubliczniło wyników spotkań i debat dotyczących systemu oświaty. Tematem żadnej z debat nie była likwidacja gimnazjów.

  * Przy podejmowaniu decyzji o likwidacji gimnazjów nie uwzględniono znakomitych wyników, które osiągają polscy piętnastolatkowie w testach PISA. Poziom wykształcenia polskich nastolatków systematycznie rósł od czasu wprowadzenia gimnazjów.  * Jako jedną z przyczyn konieczności likwidacji gimnazjów podaje się wyższy niż w innych szkołach poziom agresji. Tymczasem wyniki badań Instytutu Badań Edukacyjnych pokazują, że z największą przemocą i agresją uczniowie spotykają się w szkołach podstawowych (klasy 5-6). Na kolejnych etapach edukacji ten poziom agresji maleje.

  * Likwidacja gimnazjów zwiększy różnice edukacyjne pomiędzy miastem a wsią. Dla dzieci z małych ośrodków gimnazjum było często szansą na poznanie innego świata i swoistą trampoliną edukacyjną, która sprawiała, że młodzi ludzie decydowali się na dalsze kształcenie.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!!!!!!!!!!!!

   Joalojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   POwiem krótko odpier.olcie sie POmylency !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama