25. Finał WOŚP rozpoczęty. 120 tys. wolonatiuszy zbiera do...

  25. Finał WOŚP rozpoczęty. 120 tys. wolonatiuszy zbiera do puszek na sprzęt medyczny

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trwa 25. Finał wielkiej akcji charytatywnej. WOŚP 2017 ZDJĘCIA + WIDEO
  1/11
  przejdź do galerii

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trwa 25. Finał wielkiej akcji charytatywnej.
  WOŚP 2017 ZDJĘCIA + WIDEO ©Polska Press

  To już dzisiaj, 15 stycznia, trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta wyjątkowa zbiórka pieniędzy już dawno przekroczyła granice Polski i sprawiła, że dzisiaj nie ma w Polsce szpitala, w którym nie znalazłby się przynajmniej jeden sprzęt z charakterystycznym orkiestrowym serduszkiem. Co roku, niezależnie od śniegów i mrozów, na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez fundację, medyczny cel.
  Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, największej narodowej zbiórki, która jednoczy ludzi dobrych serc.

  Orkiestra co roku gra rekordowo, o czym świadczą imponujące liczby.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WAŻNE LICZBY  720 milionów złotych. Tyle Fundacja WOŚP zebrała pieniędzy w ciągu poprzednich 24 finałów i przekazała na wsparcie polskiej medycyny w szpitalach w całej Polsce.


  72 696 501,53 zł zebrano podczas ubiegłorocznego, 24. Finału WOŚP. O tym, co między innymi wpłynęło na taki wynik, mówi dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  JERZY OWSIAK ZDRADZA KULISY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


  34, 5 MLN złotych. Tyle udało się zebrać w ciągu ostatnich 17 lat dzięki specjalnym Orkiestrowym aukcjom na Allegro. Od lat swoje gadżety na licytacje przekazują osoby ze świata show-biznesu, dziennikarze, politycy, celebryci. Przedmioty wystawione są nastr.: www.aukcje.wosp.org.pl. Wiele aukcji kończy się dopiero kilka tygodni po finale.

  KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ
  TO PODAROWAŁY NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W PAŃSTWIE


  KLIKNIJ I SPRAWDŹ TUTAJ
  WOŚP 2017 W WOJ. ŚLĄSKIM ZDJĘCIA + WIDEO


  36 tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych zakupiła do tej pory Fundacja WOŚP. Oznacza to, że statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.

  SPRZĘT WOŚP RATUJE ŻYCIE W SZPITALACH


  9 tysięcy osób nauczonych zostało, jak udzielić pierwszej pomocy w ramach szkoleń Pokojowego Patrolu.

  5 ogólnopolskich programów medycznych prowadzi Fundacja WOŚP. To: Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci, Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow oraz Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą

  Zobacz galerię

  900 Przynajmniej tyle wydarzeń kulturalnych i sportowych związanych z niedzielnym 25. Finałem WOŚP znalazło się w bazie Fundacji. Ale ta liczba wciąż rośnie.

  120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą one rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Indonezji, Chinach, a także Japonii.

  18 centrów leczenia retinopatii stworzyła Fundacja WOŚP, tym samym ratując wzrok 7 032 wcześniakom. Ale to nie koniec. Najmłodszym dzieciom zakupiono do tej pory 2978 osobistych pomp insulinowych. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama