I Nordic Walking z Sercem dla WOŚP 2017 w Parku Śląskim

  I Nordic Walking z Sercem dla WOŚP 2017 w Parku Śląskim

  BW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nordic Walking z Sercem dla WOŚP 2017 w Parku Śląskim
  1/22
  przejdź do galerii

  Nordic Walking z Sercem dla WOŚP 2017 w Parku Śląskim ©Bartłomiej Wortolec

  Dzisiaj o godzinie 11.15 przy Stadionie Śląskim odbył się I Nordic Walking z sercem dla WOŚP. Jest to wydarzenie sportowe, które towarzyszyło III Biegowi z sercem dla WOŚP. W marszu wzięło udział kilkadziesiąt osób z całego regionu.
  ZOBACZ KONIECZNIE
  WOŚP 2017 ZDJĘCIA + WIDEO Z WYDARZEŃ


  Trasa marszu przebiegała przez teren Parku Śląskiego, od Stadionu Śląskiego w kierunku Kapelusza, przez most oddzielający dwa stawy następnie obok dużego kręgu tanecznego z powrotem pod stadion. Jedno okrążenie to tylko 1600m! Każdy uczestnik miał na to 2.5 godziny.

  15 minut przed rozpoczęciem marszu wystartowało ok.
  350 biegaczy w III Biegu z sercem dla WOŚP. To impreza nie tylko dla doświadczonych sportowców, ale przede wszystkim dla każdego, kto ma ochotę spędzić czas na wolnym powietrzu i wesprzeć inne osoby. Na starcie pojawiły się całe rodziny z dziećmi oraz czworonogami, które również wzięły udział w biegu.

  Zobacz galerię

  - Z kijkami chodzę około roku. Wcześniej miałam poważne problemy z kręgosłupem, jednak poprzez taką aktywność fizyczną bóle są znacznie mniejsze. Polecam Nordic Walking każdej starszej osobie, która chce się trochę poruszać. Na marsz przyjechałam specjalnie z Piekar Śląskich. Teraz wraz z koleżankami przejdziemy 1600 metrów. Warto pomagać innym, a przy okazji spędzić miło czas - mówi Jolanta Jajszczok, mieszkanka Piekar Śląskich, która na marsz przyszła w stroju motylka.

  Organizatorem jest chorzowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który działa przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie oraz przy współpracy z drużynami harcerskimi z Katowic i Chorzowa.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  TRANSMISJA Z WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017


  TAK WOŚP RATUJE DZIECI I SENIORÓW

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama