Ważne
  Śląski 25. Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej w Muzeum PRL ZDJĘCIA...

  Śląski 25. Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej w Muzeum PRL ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląski Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej
  1/37
  przejdź do galerii

  Śląski Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej ©Arek Gola

  Finał WOŚP w klimacie PRL-u: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 25 zagrała dziś w miastach całej Polski. Śląski finał zorganizowano w Rudzie Śląskiej. Miasto przygotowało na tę okazję moc atrakcji. Imprezę zainaugurowano w parku wodnym Aquadrom od wrzucenia 250 czerwonych serduszek do tuby do nurkowania. Kolejne punkty programu zaplanowano już w bielszowickim Muzeum PRL-u, do którego można było dojechać bezpłatnymi autobusami.
  ZOBACZ KONIECZNIE
  WOŚP 2017 ZDJĘCIA + WIDEO Z WYDARZEŃ


  Muzyczne atrakcje rozpoczął koncert 80-osobowej orkiestry dętej, składającej się z muzyków rudzkich kapel górniczych. Następnie sceną zawładnął Piotr Hulin z zespołem Catch Day, a około 14.30 Miuosh. Tuż po nim miał miejsce występ zespołów Dr Misio i BeMy. Kolejną gwiazdą byłGrubson, a w finale wystąpił zespół Lombard. Na godz. 20.00 zaplanowano tradycyjne „Światełko do Nieba” i pokaz fajerwerków.

  Były licytacje, spotkania ze znanymi postaciami show biznesu, zwiedzanie muzeum i rozmaite konkursy. Przed Muzeum PRL stanęła także jedyna w Polsce replika forda GT 40. Dzięki firmie G2A.COM każdy mógł zdobyć spersonalizowane serduszka, wydrukowane na drukarkach 3DGence oraz wylicytować wydruk twarzy w technologii 3D (swojej, bliskiej osoby lub idola). G2A.COM przygotował też strefę, w której można było przenieść się w wirtualny świat rozrywki przy użyciu okularów Okulus.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  TRANSMISJA Z WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017


  Setki wolontariuszy w całym mieście zbierały datki na WOŚP, która w tym roku gra dla najmłodszych i najstarszych Polaków.

  Zobacz galerię

  Niestety, z powodów niezależnych od organizatora, odwołano koncert zespołu Oberschlesien. Muzycy wydali oświadczenie, w którym tłumaczą, iż musieli zrezygnować z koncertu z uwagi na nagłą chorobę wokalisty. Michał Stawiński trafił do szpitala. Opublikowano je dziś na stronie Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Można w nim przeczytać:

  Kochani z wielką przykrością informujemy, że nie zagramy planowanego koncertu na 25 finale WOŚP w Rudzie Śląskiej. Musimy odwołać koncert z powodu choroby Michała, naszego wokalisty, i wymaganego leczenia w szpitalu. W Rudzie będzie nas słychać:) i pamiętajcie proszę o licytacji naszego pierwszego albumu Oberschlesien I!

  ZOBACZ KONIECZNIE
  TRANSMISJA Z WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama