Wielka Orkiestra 2017 w Pszczynie i powiecie pszczyńskim...

  Wielka Orkiestra 2017 w Pszczynie i powiecie pszczyńskim PROGRAM WYDARZEŃ

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wielka Orkiestra 2017 w Pszczynie i powiecie pszczyńskim PROGRAM WYDARZEŃ

  ©Sztab w Pawłowicach

  Koncerty, licytacje i bieg dla zdrowia czyli 25. finał WOŚP w powiecie pszczyńskim ZOBACZ PROGRAM
  Wielka Orkiestra 2017 w Pszczynie i powiecie pszczyńskim PROGRAM WYDARZEŃ

  ©Sztab w Pawłowicach

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Będzie to już 25. finał akcji. Nie mogło być inaczej, w akcje włączył się też powiat pszczyński.

  W każdej gminie działają już sztaby, które 15 stycznia rozpoczną kwesty na ulicach, przy kościołach w sklepach. Nie zabraknie też koncertów i licytacji.
  W Pszczyńskim Centrum Kultury występy zaczną się o godzinie 13. Wystąpią m.in. dzieciaki z Dobrego Startu, Radochy i pociechy. Gwiazdą wieczoru będzie Dream Atlas, który wystąpi tuż po światełko do nieba o godz. 20.10.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017 PROGRAM, RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO


  W suszeckim GOK-u o godzinie 16 odbędzie się koncert laureatów XIV Powiatowego Przeglądu Jasełek oraz licytacje gadżetów WOŚP. Z kolei w goczałkowickim GOK-u od godziny 16 prowadzone będą licytacje. Pod młotek pójdą m.in. gadżety z rysunkami Andrzeja Mleczki.

  Szczególnie ciekawy finał zapowiada się w tym roku w Pawłowicach. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Będzie to wydarzenie ogólnopolskie organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz lokalne Sztaby WOŚP. Bieg odbędzie się na dystansie ok. 4 km. Organizatorzy informują, że nie będzie pomiaru czasu. Liczy się dobra zabawa i cel. Start i meta znajdować się będą przy ul. Poligonowej. Opłata startowa - 20 zł w całości przekazana zostanie na cele WOŚP. Bieg to niejedyna atrakcja. Na ustawionej przed osiedlowym Domem Kultury scenie odbywać się będą występy, atrakcje dla dzieci i licytacje m.in. z orkiestrowego toru. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama