Ważne
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 w Mikołowie...

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 w Mikołowie [PROGRAM WYDARZEŃ]

  MAD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tradycyjnie, 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Mikołowie. Na rynku pojawią się foodtrucki, a także scena na której wystąpi m.in. Gang Olsena. Po Światełku do Nieba, o godz. 20 impreza przeniesie się do klubu Fraktal.
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 w Mikołowie [PROGRAM WYDARZEŃ]

  ©MDK Mikołów

  Mikołowski finał WOŚP rozpocznie się właściwie już w sobotę, kiedy na rynek wjedzie kilkanaście foodtrucków. Popularne restauracje na kółkach pojawią się okazji drugiego, mikołowskiego zlotu foodtrucków, który do niedzieli do godz. 22. Podobnie, jak w poprzedniej edycji będzie można skosztować potraw z czterech stron świata i pobawić się przy klubowych rytmach serwowanych przez DJ'i.

  Poza wrażeniami kulinarnymi mikołowianie, bez względu na wiek, będą mogli liczyć także na artystyczne atrakcję i dobrą zabawę przy popularnych przebojach. W niedzielę o godz. 16 rozpoczną się animacje dla dzieci, które umilą czas najmłodszym. O 17.30 na scenie zamelduje się zespół Kot w Futerale, następnie zabawę w rytmach rock n' rolla zapewnią The Harpagans, a po nich tuż przed godz. 19 wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Gang Olsena. O 20 tradycyjnie, jak podczas każdego finału WOŚP będziemy mogli oglądać Światełko do Nieba.

  Wszystko o imprezach WOŚP nie tylko w naszym regionie:
  WOŚP gra wszędzie

  Następnie orkiestrowa impreza przenie się do klubu Fraktal, gdzie wystąpią trzy miejscowe zespoły: PeterFile, Insekt i Beta Julia.

  W tym roku na mikołowskich ulicach pojawi się 70 wolontariuszy z puszkami. Cały dochód z ich zbiórki i mikołowskiego finału WOŚP zostanie przeznaczony dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

  W ramach zakupu ze środków zebranych podczas ubiegłorocznej zbiórki Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG i inhalatory.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama